Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a pajzsmirigyem?

Ez a pajzsmirigyem?

Figyelt kérdés

Autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben, evekkel ezelott derult ki, nem kellett eddig meg gyogyszert szednem.

Viszont most nyomast erzek a torkomban, olyan mintha gomboc lenne benne, vagy nyomnak a pajzsmirigyemet. Nem teljesen tudom eldonteni, hogy hol erzem, de mintha lent lenne a pajzsmirigyemnel.

A mandulammal is gondok voltak regen, kb egy honapja neha megakad a nyeles,evesnel ivasnal semmi gond nincs de detritus is volt rajta.

Ez a ketto osszefugg? Vagy a ket dolog teljesen fuggetlen egymastol? Mar a legrosszabbra gondoltam. Mi lehet ez?

18/L



2016. jún. 3. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amikor en voltam 18 eves, ugyan ez volt...

Menj el a szakorvosodhoz egy ultrahangra, szerintem diffuz megnagyobbodasod lehet.

Nekem Basedow-korom volt.

2016. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy tulmukodne a pajzsmirigyem, viszont az elmult napokban nagy stressz zudult ram.

Ez mennyire surgos dolog? Mert jovoheten tudnek elmenni orvoshoz.

Koszonom szepen a valaszt, megnyugodta, hogy csak a pajzsmirigyem ez.

2016. jún. 3. 12:03
 3/11 A kérdező kommentje:
Januarban voltam vervetelen es nyaki ultrahangon is, akkor nem talaltak semmi ujat.
2016. jún. 3. 12:04
 4/11 anonim ***** válasza:

8 hét alatt kialakulhat gond mert ennyi idő alatt reagál a pajzsmirigy bármire is. Ennyi idő alatt simán leromolhatott és pl nekem alulműködik és érzem néha a gombóc dolgot pedig szedem a hormonpótlást.

Érdemes egy TSH-t nézni (ez mennyi volt januárban?) és egy UH-t. Egyébként nem sürgős dolog, az UH 2 hónap kb mire adnak időpontot, endokrinológiát nem is mondom állami szinten... Tavaly ilyenkor akartam menni kórházba és kb 1 év volt a várólista, idén márciusra lett volna időpont... Magándoki a legjobb ennél.

2016. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fogamzasgatlot szedek, jo volt a szintem.

Csak, hogy ez mennyi ido alatt rosszabbodik, vagy lesz e komoly baj par nap alatt.

Magandokihoz megyek mindenkepp, ott gyorsabban sorra kerulok.

2016. jún. 3. 12:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Megnyugodtam, hogy nincs komolyabb baj. :)
2016. jún. 3. 12:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Pár nap alatt nem lesz baj! Nyugi!🌼
2016. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! :))
2016. jún. 3. 12:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Pár nap semmit nem számít :)

A fogamzásgátló befolyásolja amúgy! Az ösztrogén miatt. Ha akkor derült ki amikor még nem szedted, akkor leronthatta. Nekem attól alakult ki mint kiderült... De pl nekem antiandrogénnál több hormonpótlás kellett mint a simánál. Így ha pl váltasz 8-10hét múlva ellenőrizni kell az értékeket.

2016. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kb 5-6 eve derult ki, 1 eve szedem a gyogyszert, nem is birnek megnaradni nelkule, 1 petefeszkem van, mert mutottek cisztaval, es ossze-vissza jonne meg a menstruaciom, amugy sem volt rendszeres elotte sem.

A fogamzasgatlot szedhetnem a pajzsmirigy gyogyszer mellett?

2016. jún. 3. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!