Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esemény utáni tabletta után...

Esemény utáni tabletta után szeretkezés okozhat gondot?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves lány vagyok, normális válaszokat várok. Most szombaton, (06.03) éjjel együtt voltam a párommal, és miután elment, bennem maradt az óvszer, mikor húzta ki. Elég sok a spermája, így tudtuk, hogy ebből bizony, esemény utáni tabletta lesz. Olyan hajnali 4 lehetett, mikor bementünk a kórházba, az ügyeletre, hogy minél hamarabb be tudjam venni a tablettát. Escapelle 1,5 mg 72 órás tablettát írtak ki, mert ezt találtál megfelelőnek, ugyanis erős idegrendszeri gyógyszereket szedek, (antidepresszánsokat, és szorongásoldót). Hajnal 5-re értünk haza a páromhoz, le is feküdtünk aludni, mert egész éjjel fent voltunk Olyan délelőtt 11 fele keltem fel, addigra a párom kiváltotta nekem a gyógyszer, és be is vettem. Olyan 10-12 óra telhetett el, az aktus, és a tabletta bevétele között. Az előző menstruációm, május 19.-én jött meg, azóta eltelt 17 nap, ha a szombatot nézzük. 30 naposak a ciklusaim, ez már beállt rendesen. Pont szombaton volt peteérésem, így a terhesség esélye igen magas volt, ezért is gondoltuk, hogy szükség van esemény utáni tablettára. Ezzel így nem is lenne semmi gond, de úgy gondoltuk, hogy mivel a gyógyszer munkálkodik bennem, és megakadályozza a terhességet, közösültünk a nap folyamán még kétszer, óvszer nélkül, úgy, hogy a párom belém élvezett, abban a tudatban, hogy az esemény utáni biztos, hogy hatni fog, és nem lesz semmi baj. Az orvos nem mondott semmi olyat, hogy ne közösüljünk, vagy akkor is védekezzünk óvszerrel, a betegtájékoztatón sem írtam semmi ilyet. De én azért rákérdeznék itt, hogy ki mit gondol. Ha bennem van a gyógyszer, és munkálkodik, meggátolja a beágyazódást, akkor utána ha egy jó pár órával friss sperma jut belém, elméletileg nem szabadna semmilyen módon terhességet létrehoznia. Ha bárkinek volt tapasztalata a Escapelle tablettával kapcsolatban, szívesen fogadnám a tapasztalatit/tanácsait. És persze, hogy mit gondol a helyzetemről? Lehet bármi gond?

2016. jún. 5. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz terhes, igen. A betegtájékoztatójában is benne van:


"Ha ismét védekezés nélküli aktus követi az Escapelle alkalmazását (ugyanabban a menstruációs ciklusban), erre az alkalomra már nem vonatkozik a tabletta védő hatása, és ismét fennáll a teherbe esés lehetősége!"


Sok eszed van, már ne is haragudj..

2016. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Orvosilag megalapozott javaslatom a következő:

Ha már ilyen jó formában vagytok, nyomjatok le még két

kört óvszer nélkül, még kettőt óvszerben s az

esemény utáni tabletta hatni fog, de csak akkor

ha közben 1-1 vöröshagymát szorítottatok a

hónotok alá. További jóegészszéget! :))))

2016. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez remélem kamukérdés mert nagyon vicces.
2016. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ikrek lesznek.
2016. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Uristen Xd
2016. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés nem kamukérdés. Nem értem, miért kell rögtön ítélkezni más felett, ha épp elkövet egy hibát. Értelmes válaszokat szerettem volna látni, én is tudom, hogy felelőtlenség volt, nem kell ezt mindenkinek leírnia. Azért írtam ki a kérdést, mert mással is előfordulhat ilyen az életében, emberek vagyunk, hibázhatunk. Persze azért nem életekkel kell ezt megtenni, de ha épp becsúszik egy ilyen, nincs mit tenni. Felhívtam a nőgyógyászom, 6 hét múlva adott időpontot, mert az esemény utáni tabletta után akkor végeznek szűrővizsgálatot. 3 hét múlva csinálok tesztet, hogy mégis mi a helyzet. Ha meg várandós vagyok, akkor majd szépen átgondoljuk a párommal a dolgokat. Nem kell annyira kiakadni, figyelmetlenek voltunk, nem nyálaztuk át az esemény utáni tabletta papírját, logikusan úgy gondoltuk, hogy ha a petesejtet nem engedni beágyazódni, nem lehet gond. Majd meglátjuk.
2016. jún. 7. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi idő telt el, nem lesz gond ne félj! Itt nem napok teltek el.
2016. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos, most már eltelt jó pár hónap, és az ég világon semmi gond nem lett. Talán szerencsénk volt, talán az esemény utáni tett róla. Minden esetre, minden rendben van!
2017. jan. 27. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!