Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek pajzsmirigy...

Szerintetek pajzsmirigy tulmüködésem van? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam rola a neten. A 2fö tünet az nincs meg a kidülledt szemek meg a pajzsmorigyet sem érzem hogy nagyobb lenne vagy fájna.

Viszont. Már 3honapja szinte minden reggel hasmenesem van, 1héten minimum 1x hányok este. A hajam rettenetesen hullik és a menstruáciom is szörnyű. Mindig késik 10-12 napot ha jön akkor 7-8napig tart. És a legrosszabb az egeszben hogy 3honap alatt kb 15kilot adtam le. Volt olyan hogy 1hét alatt 2kg ment le. Hiaba eszek akarmennyit is akkor is fogyok. Az egyik netes portálon azt olvastam hogy terhesség és szoptatas alatt jobban kijöhet a tulmüködés föleg fius anyàkbál. Nekem a kisfiam 8honapos.

Valaki valami tapasztalat? Holnap megyek hormon vizsgálatra. Kérem aki tud válaszoljon.

Kőszönom.


2016. jún. 12. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt a családban túlműködés, de nem ilyen tünetei voltak, hasmenés, hányás, hajhullás egyáltalán nem volt.

Lehet, hogy nálad valami teljesen más okozza. Lehet, hogy a szoptatással kapcsolatos. Akkor sokaknál van hajhullás, súlyveszteség.

2016. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt de nem volt se hasmenés se hányás a szivem gyorsan vert mintha mindig futottam volna. És hirtelen fogytam 11kgt. 3és fél évig kezeltek vele mikor megműtöttek így nincs pajzsmirigyem viszont a hormonja megmaradt igy alulműködés van ami miatt hiztam és hullt/hullik a hajam állandóan kontroll és szedni kell a gyógyszert de lehet vele élni. Kívánom ne legyen ezzel bajod .
2016. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már tsh-t néztek. Azt mondta az orvos hogy az jo. De viszont azt is mondta hogy több betegénél ugy volt hogy a tsh jo volt de a t3 meg a t4 nem. Ezerr is kuldott el hormonvizsgálatra. Az orvos szerint minden tunet arra utal hogy tulmüködes van. már voltam számtalan vizsgálaton minden negativ lett.
2016. jún. 12. 13:30
 4/17 A kérdező kommentje:
És ráadásul a párommal már 4honapja nem védekezunk semkilyen modon és nem esek teherbe. Ahogy magamat ismerem ez nem normális
2016. jún. 12. 13:33
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha igy van az kifog derülni a t3 t4 után igen azt mondják nehéz vagy nem lehet teherbe esni egy pajzsmirigy betegnek én is úgy tudtam de ez nem így van tapasztalat .
2016. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egy vérvételből kiderül amit a házidokidtól tudsz kérni. Tsh, koleszterin stb. Ha 0 körül a tsh akkor túlműködik, ha pedig 2nél több akkor alulműködés. Lehet még váltakozó időszakban van. De lehet mellé IR is amitől hasmenésed van. Van aki fogy az IR mellett ritka de van.
2016. jún. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ma voltam vérvételen.holnap lesz eredmeny. Most t3 és t4et is neznek. A multkor csak tsh-t neztek a doki azt mondta az jo, akkor azt is mondta kizártnak tarja a tulmüködést. Azota voltam sok vizsgálaton semelyik nem mutatott nálam semmi korosat. Igy csak vissza tért az orvos a pajzsmirigyre. Azt mondta több betegénél volt ugy hogy a tsh jo volt, de a többi hormon azt mutatta hogy mégis csak pajzsmirigy müködéssel van baj.
2016. jún. 13. 14:51
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor holnap kiderül 2-és voltam
2016. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Öszonten megmondva félek mit mondanak de viszont már szeretném is hogy kiderulne mi a bajom mert igy nagyon rossz. Ha a kisfiam meg a ferjem nem lenne melletem azota mar kikeszultem volna.
2016. jún. 13. 23:15
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg mit mondtak
2016. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!