Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy túlműködésem van...

Pajzsmirigy túlműködésem van és hízok a gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hete szedem a gyógyszert és ma ráálltam a mérlegre és 5! kilót vissza is szedtem :( Most 60 kiló vagyok :( Nagyon félek hogy el fogok hízni. Mit csináljak? Lehetséges ez hogy a gyógyszertől hízok?
2015. febr. 27. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyógyszertől hízol. Sajnos a pajzsmirigy túlműködéssel a túlzottan gyors anyagcsere és a fogyás együtt jár, és sokszor hozzászoknak a betegek, hogy annyit ehetnek, amennyit akarnak, és nem híznak. Ha pedig elkezdik kezelni őket, helyreáll a normál anyagcsere, csak éppen több a kalóriabevitel, mint amennyit elégetnek, és elkezdenek hízni.


Szerintem gondold át az étkezéseidet, próbáld csökkenteni az adagokat, vagy kezdj el sportolni.

2015. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszer miatt hanem a túlműködés miatt hízol
2015. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A túlműködés fogyással jár.
2015. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1-es. Gondolkoztam én is ezen, hogy ugye zabáltam 2 pofára nem híztam, most meg ugye lassan helyre áll a rend, és most ezt az evészetet nem folytathatom. Szerintem megyek futni ahogy jobb idő lesz.... Amúgy is akartam.
2015. febr. 27. 18:45
 5/13 A kérdező kommentje:
És most akkor mit egyek szerintetek? :( Saláta? Egy kis kefír?
2015. febr. 27. 18:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Saláták,kefir,esetleg krümplipüre
2015. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Krumplipüré? :D Az csupa-csupa szénhidrát.


Próbálkozz kisebb adagokkal, egyél több főzeléket hússal, köretnek pedig inkább zöldséget egyél krumpli és rizs helyett. A nassolásnak is gátat kell szabni, a gyümölcs jó, ha édességre vágysz- mondjuk csoki helyett. Lefekvés előtt 2 órával ne egyél, este is inkább valami könnyedebbet, pl. salátát kefirrel.

2015. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem betartani.... :(
2015. febr. 27. 19:56
 9/13 anonim ***** válasza:

"Krumplipüré? :D Az csupa-csupa szénhidrát. "


Igen. De lehet enni belőle egy kis adagot, meg lehet enni belőle egy Gellért-hegynyit is. Az utóbbi a hizlaló.

2015. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, de ennyi erővel benyomhatna reggel egy nagy tál tiramisut is, és kész a kalóriabevitel aznapra. Így van, lehet belőle keveset enni, ugyanúgy, ahogy minden másból is, ehet töpörtyűt is zsíroskenyérrel.


Viszont az emésztésnek jót tesznek a rostok, így a zöldségek, gyümölcsök, főzelékek, és mivel ezek kevesebb kalóriát tartalmaznak, mint a krumpli (és a tej meg a vaj), ezért többet ehet belőlük, kevesebbet fog éhezni. Tehát még mindig amellett vagyok, hogy inkább egy nagy adag zöldségköret, mint egy kis adag krumplipüré (vagy ennyi erővel sült krumpli, főtt krumpli, rizs vagy akármi más).

2015. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!