Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több egészségügyi problémám...

Több egészségügyi problémám is van de anyukám nem foglalkozik vele mit tegyek? (többi lent) 15/L

Figyelt kérdés

kb 1 éve hullik a hajam és kiderült hogy gerincferdülésem van meg fehér folyásom ami sokszor nagyon zavaró.Ezeken kívül nemtudom de kicsit fáj a mellem ezt tegnap vettem észre hogy ha megfogom akkor és félek ne hogy valami kiderüljön és el akarok menni orvoshoz de anyám mindig kinevet meg hogy semmi bajom stb.. és állitolag vérszegény és vashiányos vagyok meg ha nem eszek nem látok rendesen és szédülök.(pedig nem vagyok vékony) és egy ideje nem is járok edzésre,nem eszek egészségesen,éjjel-nappal csak a szüleim veszekedéseit hallgatom és anyám az örületbe kerget meg elköltöztünk egy kisebb házba és magánéletem sincs. és érzékeny tipus vagyok és folyton stresszelek.

Neharagudjatok hogy ha valami hülyeséget irtam de kétségbe vagyok esve stb..

15/L



2016. jún. 15. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is leginkább képzelt beteg vagy, de nem kell ahhoz anyukád, hogy odamenj a gyerekorvosodhoz és elmondd a panaszaidat.

A gerincferdülés az egyetlen, ha valóban megállapították, hogy neked tényleg az van, amivel érdemes lenne foglalkozni, gyógytornára járni, mert a te korodban talán javítható valamennyire.

Fehér folyás teljesen normális, ha szükséges használj tisztasági betétet.

A nők melle érzékeny, ha nyomkodod fáj és menzesz előtti 1-2 hétben is szokott fájni.

A vashiányt egy egyszerű vérvétellel meg lehet állapítani.

2016. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Megértelek, a költözés elég sok stresszel jár.. :/ Szerintem próbálj meg valakit találni akivel nyugodtan meg tudod beszélni az ilyen problémáidat, pl. testvér, barát, rokon. A problémáid nagy része a stressz miatt alakulhatott ki. Próbálj meg stresszmenteseben élni. Tudom hogy nehéz, találj valami hobbit ami lefoglal, pl. olvasás, filmezés, ami leköti a figyelmed. Remélem tudtam segíteni.
2016. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

a gerncferdülés nagyon le tudja rövidíteni az életed, de tudatos edzéssel gyógyítható, de lányként nehezebb, mert nem tudsz nagyon izmos lenni:

ezt csináld, a gyógytorna átverés.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7832..

2016. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Vashiányos vérszegénység, fehér folyás: szerintem a gond a beleidben van, túl sok a patogén bélbaktérium, gomba a szervezetedben, ezért nem tud felszívódni a vas. Ne egyél annyi édességet, pékárut, egészségtelen ételeket, igyál gyógyteákat, szedj probiotikumot.

"Nem látok rendesen és szédülök": túlzott vércukoringadozás (a vércukorszint hirtelen leesése) miatt van, hipoglikémia, inzulinrezisztencia jelei. Ebből lesz évekkel később a cukorbetegség. Ez is indokolja, hogy ne egyél cukrot és magas szénhidráttartalmú ételeket, amik felnyomják a vércukorszintedet, ami aztán 1-2 órával később lezuhan, és rosszul leszel. Nekem is ez volt gyerekkorom óta, évtizedekig nem tudtam az okát. Volt olyan is, hogy elájultam. Megfelelő táplálkozással lehet rajta javítani. Egyél több húst, tojást, halat, májat, zöldséget, a gyümölcsökkel légy óvatos, gyümölcslevet, üdítőket ne igyál. Sose egyél kenyérfélét, lisztes dolgokat (teljes kiőrlésűt se), krumplit stb. fehérje és zsiradék (vaj vagy zsír) nélkül. Tehát a mákos tészta felejtős. Én a helyedben a tejet is kerülném.

Az érzékenységed, stresszes állapotod is javulni fog, ha odafigyelsz a táplálkozásodra. A családodat, helyzetedet nem igazán tudod megváltoztatni, de a hozzáállásodat igen.

Az, hogy a melled néha fáj, szerintem normális serdülőkorban, biztosan nem betegség az oka.

A gerincferdüléseden naponta végzett tornával tudsz valamennyit javítani, ahhoz, hogy erős csontozatod fejlődjön ki (mivel még növésben vagy) és szépek maradjanak a fogaid, jó lenne D3 vitamint és K2 vitamint szedned.

2016. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Ja és a hajhullás is lehet az egészségtelen életmódod eredménye, fehérjehiány, vitamin- és ásványianyag-hiány lehet a háttérben.
2016. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ezt a sok butaságot. Kérlek kérdező ne vedd komolyan a hozzá nem értők válaszát! Az első válaszban leírtam, ami ebből esetleg gond, azt vizsgáltasd ki, nagyon banális, egyszerű problémának tűnnek. Ha nem eszel, teljesen normális, hogy nem látsz rendesen, ez semmire sem utal (főleg cukorbetegségre nem). A gyk-n és egyéb oldalakon mindenki játssza az önjelölt dokit, nem dőlj be minden butaságnak, mert itt most annyi hülyeség lett összehordva, hogy azt már nézni is rossz. Jobbulást kívánok és alapvetően nincs veled semmi nagy gond, a leírás alapján. A gerincferdüléssel érdemes foglalkozni, mindenképpen gyógytornász segítségével (ezt tanulja az egyetemen 5 évig, ért hozzá), de természetesen a gerincferdülés mellékhatása, nem a rövidebb élet, hanem a fájó hát lesz majd a későbbiekben, olyan 30 éves korod körül.
2016. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

itt mindenki önjelölt orvos, csak te nem, aha.

Csak ma 2-en írtak ide mert a gerincferdüléstől már járni se tudnak. Meg akiket műtenek de úgy, hogy utána a cipőt se tudják bekötni, azoknak mondjad, hogy hosszú életük lesz.

A gyógytornász meg mit tanul 5 évig? van kb 10 féle gyakorlat hát erősítésre. Ezt csinálja mindenki. Minek ide 5 év??????? A gyógytornász az ápoló szintjén van, és a gyógytorna a műtét utánra való nem futkosó tiniknek.


Szóval itt te tudsz a legkevesebbet a dolgokról, a kérdező legtöbb baja meg a hús, tojástól megjavul, mert valószínű kevés fehérjét eszik. Már az is baj, ha valaki részletesen ír valamit, és nem azt csinálja mint te, hogy tovább küldi orvoshoz, amikor az egész egészségügy kaki.

2016. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
7 buta vagy és ennél még az amúgy tényleg xar egészségügy is többet tud segíteni, mint a te hülye paleos dumád. A hústól meg egyenlőre nem gyógyult még meg senki. Van gerincferdülésem: gyógytorna és masszázs hozta helyre. Egy enyhe, közepes gerincferdülést így kezelnek, a súlyos eset pedig ritka. Hiába nyomod az áltudományos baromságaidat, lehet látni, hogy semmit sem értesz hozzá, csak elolvastad a szendi gábor alapozót. Eleve anélkül, hogy nem láttuk az illetőt, nem diagnosztizálunk és nem adunk étkezési tanácsokat, majd a doki megnézi és eldönti, hogy van-e baj, vagy nincs.
2016. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem én írtam az ételeket, de aki csökkenteni akarja a zsírját és növelni az izomzatát annak az tökéletes.

Gratulálok, ha gerincferdülésed van, valószínű életedbe nem sportoltál. A masszázsnak sport után van értelme, hogy az izom gyorsan regenerálódjon. És a gerincferdülés csak akkor múlik el, ha az izom tudja tartani a csontokat, és a csont növéssel kiegyenesedik.

Nem kell a hülyeséged a gyógytornával és az anti sport elméleteddel.

2016. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 sportolok is, a gyógytorna mellett is sportoltam anno, na szevasz.
2016. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!