Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több egészségügyi problémám...

Több egészségügyi problémám is van de anyukám nem foglalkozik vele mit tegyek? (többi lent) 15/L

Figyelt kérdés

kb 1 éve hullik a hajam és kiderült hogy gerincferdülésem van meg fehér folyásom ami sokszor nagyon zavaró.Ezeken kívül nemtudom de kicsit fáj a mellem ezt tegnap vettem észre hogy ha megfogom akkor és félek ne hogy valami kiderüljön és el akarok menni orvoshoz de anyám mindig kinevet meg hogy semmi bajom stb.. és állitolag vérszegény és vashiányos vagyok meg ha nem eszek nem látok rendesen és szédülök.(pedig nem vagyok vékony) és egy ideje nem is járok edzésre,nem eszek egészségesen,éjjel-nappal csak a szüleim veszekedéseit hallgatom és anyám az örületbe kerget meg elköltöztünk egy kisebb házba és magánéletem sincs. és érzékeny tipus vagyok és folyton stresszelek.

Neharagudjatok hogy ha valami hülyeséget irtam de kétségbe vagyok esve stb..

15/L



2016. jún. 15. 16:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
aszta kicsit összezavarodtam mindenki mást ir de sok jót láttam köszönöm hogy elolvastátok meg irtatok véleményt. ugylesz hogy évzaró után elmegyek 1 teljes kivizsgálásra és majd kiderül. és még 1x köszönöm:)
2016. jún. 15. 21:26
 12/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nem vagyok önjelölt doki, de én is éppen olyan problémákkal küzdöttem fiatalkoromban, mint a kérdező. Ha akkor tudtam volna, amit most tudok, és azt ettem volna, amiket most eszem, nem lettem volna depressziós, szorongó, mindenféle nyavalyákkal küzdő tini, és biztosra veszem, hogy máshogy alakult volna az életem. El lehet bagatellizálni a kérdező problémáit, én nem teszem. Információkat adok neki, ha már az anyukája és az orvosa nem veszi komolyan. Ha elkezd olvasni a témában, még meg is gyógyulhat.

Egy kis olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Igyekeztem könnyen érthető tartalmakat belinkelni, a kérdező korára tekintettel.

2016. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
4 alapvetően az a gond ezzel, hogy nem mondhatjuk senkinek azt, hogy "vashiányos vagy és fehérfolyásod van akkor a gond a beleidben van." Mert ennyiből nem lejet egy ilyen köbetkeztetést levonnni. A vashiánynak rengeteg oka lehet (jellemzően egyáltalán nem emésztőrendszeri ok), egy fiatal lánynál főleg a menstruáció megjelenése lejet az oka. Már ha egyáltalán vashiánya van a kérdezőnek és nemcsak kitalálta magának, mivel laboreredmény, ha jól értettem, nem igazolta ezt. A fehér folyás pedig teljesen természetes dolog, nem kell vele nődokihoz rohangálni. Minden nőnek van hüvelyváladéka, ez síkosítja a hüvelyt, elősegíti a megtermékenyülést, egy abszolút szükséges dolog, az a baj ha nincs. A táplálkozás fontos, de mivel bejöttek mindenféle trendi táplálkozási szokások, amik néhány esetben nem is egészségesek, nagyon nehéz kiválasztani a jó étrendet, hát még tanácsolni valamit. A mákos tésztával pl. nagyon mellényúltál, mert a tésztát még akár kikiálthatjuk egészségtelen ételnek (mondjuk ezzel sem értek egyet), van abból is tojásmentes, teljes kiőrlésű lisztből készült, stb, a máknak viszont magas a vastartalma, ráadásul még egészen jó arányban fel is tud szívódni, így kifejezetten jó a vashiányra.
2016. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy a mák nem jó. A mákos tésztában, amit az átlag polgár eszik, ez az egyetlen egészséges összetevő. Tipikus "full szénhidrát" kaja, még akkor is, ha teljes kiőrlésű tésztával készül. Oké, mondhattam volna lekváros-grízes tésztát is :) Persze az is lényeges lehet, hogy mit eszik még hozzá az ember, ha egy kiadós adag gulyáslevest, akkor már megvan a zsiradék, fehérje és zöldség. De akkor meg már jól lehet a levessel is lakni, a tészta már csak plusz kalória, amivel egyeseknek nem árt vigyázni a vércukruk és/vagy a súlyuk miatt.
2016. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!