Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az baj hogy még nem jött meg...

Az baj hogy még nem jött meg 14 évesen?

Figyelt kérdés
Márciusban lettem 14éves, és szeptembertől gimi, nekem meg még nem jött meg és kicsit cikinek érzem h majdnem már gimis koromra még nem jött meg. Tudom h 16-17éves korig még simán megjöhet csak esetleg ennek mi lehet az oka? Genetika vagy éretlenség vagy mi? Alacsomy termetű vagyok de már rendesen van mellem meg ilyesmi dolgok amik a testi érettséget mutatják, és nem tudom h mi oka lehet annak h még nem jött meg. Vagy csak túlaggódom?

2016. jún. 17. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Semmi oka nincsen, későn érő típus vagy. De ez nem gond. Nekem 13 évesen jött meg, de annyira össze-vissza, hogy a gimi első két évében egyáltalán nem menstruáltam (2 évig). Én nagyon örültem neki, mert nem kellett havonta kinlódnom vele. Azóta már nyilván beállt, és szinte mindig 28 napra pontos. De semmi bajod, amiért még nem jött meg. Használd ki. Más lányok ilyenkor azon problémáznak, hogy pont a nyaralás idejére esik majd. Szóval örülj neki, hogy még nem jött meg. :)

19L

2016. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom h sok a probléma vele, csak ugy olyan feszélyezetten érzem magam mikor erről a témáról van szó pl barátnők között mivel ugye nekem még nem jött meg ugy nem is tudok nagyon hozzászólni
2016. jún. 17. 18:11
 3/14 anonim válasza:

Nyugi:)

Nekem 9 (!) éves koromban jött meg és nagyon nem szerettem... Oké, annyiban jó volt, hogy mikor a többieknek kezdett megjönni, tőlem kértek tanácsot, de összességében utáltam. (Főleg, hogy még fel se voltam akkor világosítva. :D)

De én mondom, addig örülj, míg nem jön meg!

A barátnős intim jellegű beszélgetések miatt meg ne érezd magad furán, ha nagyon zavar, Menj el onnan, ha meg cikiznek, akkor a saját értelmi szintjüket minősítik vele.

Nem tudok mást mondani, vegyél egy csomag betétet a biztonság kedvéért (ha zavarna, hogy valami folyton baszogat odalent, akkor tampont ne:D) és ha fáj lent a hasad, igyekezz ne fehér gatyában lenni, mert baj lehet. (Tapasztalat.😃)

15/L

2016. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Ja és még annyi, hogy a csomag betét mindig legyen nálad! Jó, nem a sarki boltig, de mondjuk suliba, táborba, nyaralásra, utazásra, stb. vidd magaddal mert már bármikor jöhet!!!:)
2016. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem baj. Van, akinek csak 18 körül jön meg, van, akinek már 9 évesen. És ettől nagyjából független, hogy kinek mikor kezd nőni a melle. Az emberek különbözőek, nem gyártósorról jöttünk le.
2016. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
...ja és képzeld el, hogy régen ha valaki "nagylány lett", még az életvitelén és öltözködésén is változtatott kicsit, mert praktikus okokból a faluban minden legénynek tudni kellett. Ehhez képest nem ciki, ha barátnők között szóba kerül...
2016. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14 évesen és 9 hónaposan jött meg. Pedig már 11-12 évesen nőtt a mellem. Szóval semmi
2016. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*Szóval semmi baj.
2016. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam de egyébként tisztasági betétet mindig használok szóval remélem nem lesz ilyen gázos(átázik a nadrág, ilyenek) mikor megjön
2016. jún. 18. 08:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem ciki!

Én és minden más nő örülne ha nem menstruáció!

2016. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!