Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyásznak illik borraval...

A nőgyógyásznak illik borravalót adni?

Figyelt kérdés

Én tegnap nem adtam, más se szokott?

Most voltam először magánrendelésen.



2016. jún. 25. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam, így is baromi drága a magánrendelése.
2016. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kopott még ki itthon a borravaló, mert a magyarok ma is kényszeredetten és rettegve adják.

A magánrendelésnek szabott ára van, amit utána kifizetsz. Semmi értelme borravalózni.

2016. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem látom értelmét. Ha valami plusz kell azért külön kell fizetni. Így is drága a magánrendelés, ráadásul nálunk nem a dokinak kell adni hanem az asszisztensnek... Ez nem az a kategória számomra. Én magán dokiknak azért nem adok pluszt, mert épp elég amit otthagyok, ők azért is kedvesek (már ha azok) hogy menj még, érdekük. Legutóbb lemértem, mindennel együtt 7 percet voltam bent (vetkőzés, vizsgálat, konzultáció, receptírás) és ez került 7ezerbe... A rákszűréses papírt is úgy lehet átvenni hogy a dokitól és cserébe annyit mond hogy minden rendben,jövőre ismétlés. 3 perc volt ismét 7ezer....

Kint pedig még 16-an vártak, kismamáknak drágább a vizsgálat... 16ból 14kismama volt. Elég jól keres így, plusz a szülések amiket magába vállal és emellett van két helyen praxisa. Fix a tarifa mindenre, ennél nincs olyan hogy plusz szolgáltatást ad ingyen. Ráadásul ez az érkezési sorrendes. Utána már az szakrendelésére mentem, semmi különbség nem volt, időponttal nem kellett versenyezni...


Egy dokinak adok, de nem pénzt, az a fogorvosom, mert bejelentkeztem hozzá, felkészültem hogy a magánba fog fogadni (nem tudtam az új kiosztását az utcáknak) és mondta hogy tb-re lát el, hozzá tartozok! Ez hatalmas segítség volt nekem. Sőt később megtette hogy ha bementem hogy magas a tömés, 15percen belül ellátott, tanácsokat adott, bármiben segített, neki és az asszisztensének csokit vittem, nagyon örültek neki!

2016. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem több mint 10000 volt, simán csak a vizsgálat része.

És igen, én sem voltam bent 5 percnél tovább.

Szerintetek ők ebből adóznak, csak mert én nem kaptam számlát.

Ne értsetek férre, a gyógyítás/gyógyulás a cél szerintem is, csak érdekel.

2016. jún. 25. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Amiről nincs számla, az feketén megy. Ilyenkor néha azért adnak 1-1 számlát hogy a NAV ne fogjon gyanút, de ez a bevétel töredéke.
2016. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És az árat ők szabják meg, vagy ez államilag kiszabott?

Mert szerintem eléggé szemétség még pár ezret ráhúzni, ha kihozhatná 5-6 ezerből is.

2016. jún. 25. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Magánrendelésen mit borravalóznál? A boltban se adsz a kiló krumpli mellé még egy százas jattot.

Máskülönben meg magánszemélynek ritkán adnak számlát azonnal, minek? Valamiféle teljesítési igazolés stb. kaptam eddig, igaz fogászati magánrendelésen, nem nőgyógyásznál, az ő könyvelőjük ráér kiállítani a számlákat, a recepciós kislány általában vagy nem elég képzett ehez vagy van más dolga is, mint a számlákat kiállítani.

2016. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szabadáras a magánrendelés, pont azért mert nem állami. Ő ebből kifizeti még az asszisztenst, a bérleti díjat, a járulékokat, az eszközöket stb. Annyit kér amennyit akar és nem szégyell, van ahol 20ezer körül van egy vizsgálat... :| a mi környékünkön egyetlen nő nőgyógyász van, ő 14et kér pont ezért és szó nélkül kifizeti aki nőhöz akar menni.

Számlát én se kaptam csak egy papírt hogy kifizettem és a doki ellátott.

2016. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!