Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerinted illik idegenként...

Szerinted illik idegenként odamenni és segíteni, ha azt látod, hogy egy srác próbál éppen segíteni a (fél) ájult barátnőjén, pl. egy szórakozóhelyen vagy egy bevásárlóközpontban?

Figyelt kérdés

Vagy elvárható egy átlagos fiatal pasitól, hogy legyen lélekjelenléte és ereje, pl. ölbe kapjon és kivigyen a levegőre egy 50 kilós lányt, ha kell?

(25L)



2016. ápr. 10. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Illik odamenni igen! Sot, lehet uj baratokra lelsz (: vagy az illeto megijed es nem tud lepni egyedul, ezert kell a te segitseged. Ha baj van, nincs szegyen! Lepni kell (:
2016. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg odamennék megkérdezni, tudok-e segíteni.

Elvileg elvárható, de a körülmények elég változatosak lehetnek. 40/N

2016. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szórakozóhelyen a lány tök részeg és azért nem tud magáról, akkor nem feltétlenül, én sem szívesen megyek oda satu részeg emberekhez, bár akkor is illene szerintem.. Ha bevásárlóközpontban pl elájul vagy rosszul lesz és nem részeg, akkor úgy gondolom kutya kötelessége mindenkinek. Nem csak férfiaknak. Segítsük egymást, ezért vagyunk emberek..
2016. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez a kérdés is adja magát. Ha egy bevásárlóközpontban vagy egyéb hasonló helyen lesz rosszul valaki, akkor könnyebben segítünk, de ha egy szórakozóhelyen, akkor "biztos saturészeg a lány"? Az nem lehet, hogy nem bírja a tömeget, leesett a vérnyomása, stb. és azért ájult el?
2016. ápr. 10. 09:32
 5/10 anonim válasza:
100%

Én elég érzékeny vagyok, ha ilyet látok, mert tapasztalatból tudom, hogy könnyebbnek tűnik a helyzet kívülről, mint amilyen valójában.

Télen pl. egy koncerten dőlt ki egy csaj, pár sorral előttem. A barátja próbálta kitámogatni, én kérdés nélkül odaléptem és segítettem, amikor levágtam hogy mi a szitu. Ez a lány is vékony, ránézésre ilyen 50 kg-os volt, de amikor minden ereje elhagyta, bizony kellettünk hozzá ketten, hogy kézben kivigyük a tömegből. 28F

2016. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként ha "saturészeg" akkor miért ne lehetne segíteni neki?
2016. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet akkor is segíteni, de én pl nem szívesen teszem. Ott a haverja, szenvedjen meg ő vele egyedül, ha már hagyta úgy lerészegedni. Nem szeretném, hogy lehányjanak és a részeg ember, valószínű kiokádja magát, két napig még vacakul lesz aztán semmi baja. Ezért nem segítek én satu részeg embereknek. Ha egyedül lenne az nyilván más tészta. Magatehetetlen embert nem hagyunk egyedül.. Sok mindentől függ tényleg.. lehet rossz ember vagyok emiatt, de ha valakit egy buli helyen látom, hogy rosszul van és tök részeg, de legalább egy ember van vele nem megyek oda hozzá.
2016. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Megértem ha nem szívesen megy oda valaki olyan emberhez, aki jól láthatóan részeg. És valljuk be: a "magának kereste a bajt" véleménnyel nehéz vitatkozni.


Viszont, ahogy korábban is elhangzott, egyrészt ha nem egyértelmű, hogy ital miatt van a rosszullét, másrészt meg egyáltalán, a segítség szempontjából jól jöhet, ha nem egyedül kell megküzdeni egy ilyen helyzettel.

Higgyétek el: a példánál maradva, egy magatehetetlen lányt nem könnyű az állapotától függően mosdóba/levegőre/taxiba stb. kicipelni, hiába csak 50 kiló.

2016. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elsősegély kisokosoknak:

- biztonság felmérése / megteremtése

- sérült/beteg kontaktusba vonása

- segítségkérés

.

.

.

Mivel ha a prorokoll szerint segítségkérése ajáblott ezért nem hogy illik de ha tudod a dolgod akkor kutya kötelességed odamenni / hisz a segítség elmulasztása Magyarországon bűncselekmény!

2016. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, es sztem nagyon jo lelku akI ilyet megtesz, es udvarias! :) forditva is jol esne en ha segitek mindig erre gondolok. Nem csak a rosszat kapjuk vissza az èlettől, a jòt is!:) Udv! :)
2016. ápr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!