Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálhattam magammal?...

Mit csinálhattam magammal? Milyen betegségem lehet?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött,hogy tavaly októberben elkezdtem keményen diétázni(kb.120g szh.,kb.90g zsír,minél több fehérje,előtte viszont össze-vissza ettem),mert kövérnek éreztem magam.Mellette minden nap sportoltam.Mindig előre elterveztem mit fogok enni,és volt mikor sírtam,mert nem ehettem azt amit terveztem,mert megette valaki.2 hónapig csináltam ezt az egészet,de rájöttem,hogy rossz,ezért elkezdtem újra nem számolni a makrókat.Nem híztam vissza egy grammot sem,viszont a menstruációm nem jött meg.Azt hittem nem állt be még rendesen,ezért nem foglalkoztam vele.Viszont anyáéknak feltűnt a fogyásom,meg panaszkodtam,hogy mindig karikásak a szemeim.Ezért elmentünk hormon(a menstruáció miatt),és pajzsmirigy vizsgálatra.Mindegyik jó lett.Közben eljött a 8. félévi hajtás,se időm,se energiám nem volt ezekkel foglalkozni.Ezek után izmosodni akartam,ezért sokat kezdtem enni(fokozatosan),volt is eredménye,de hízni talán fél kilót híztam,aztán nem volt kitartásom abbahagytam a súlyzózást,csak heti egyszer-kétszer álltam neki,mellette azért sportoltam.Közben hasi ultrahangon voltunk.Ott is rendben volt minden.Utána allergiavizsgálaton voltunk(vérvétel,mert nagyon sokszor fájt a hasam evések után)tejfehérjére gyanakodtak,ezért tejmentes diétát kezdtem.Az evéssel szoros kapcsolatom lett.Próbálok egészségesen étkezni,viszont néha nem bírom megállni és mindenféle egészségtelen ételt összeeszek,amikor nem is vagyok éhes (legfőképp édességet,de ha valamit nagyon finomnak találok azt is),kb.ilyen falási rohamok,vagy nem tudom mik ezek.Ez is idegesít,mert utána lelkiismeret furdalásom van.Az orvosok azóta nem nagyon mondanak semmit,az is nagyon idegesít.Még mindig nincs menstruációm,azóta sem.Az utóbbi pár hétben szorulásom van kb.egy hétig aztán egy napis hasmenés.Felírták a laevolacot azt szedem,meg mindenféle biovitamint.Még mindig tejmentes diétán vagyok,viszont ittam a napokban egy bögre tejet,és ettem egy szelet sajtot.Semmi bajom nem volt tőle.Még mindig nagyos sokat gondolok az evésre,viszont már kevesebbszer van "falási rohamom".Lehet az is,hogy ez a stressztől van?Vagy csak unatkozom?

Nagyon elegem van már,és jó lenne megtudni mi bajom van.

14/l



2016. júl. 1. 14:36
 1/6 Sweete02 válasza:
huh hat figyelj...amennyire gyorsan valtoztattad a szervezeted szamara a dolgokat az brutalisan karos. ne ijedj meg nem csinaltal maradando karosodast magadnak de ez kitarthat egy ideig. egy dietat nemlehet ugy elkezdeni hogy tegnap delutan 4kor még minden egeszsegtelen dolgot eszel aztan este 6kor elhatarozod hogy holnaptol ko kemeny dieta. ez a legrosszabb dolog amit tehetsz mert a szervezeted nem birja felfogni hogy most mi is tortenik. ezt szep lassan adagolva kellett volna elkezdeni na mindegy. a menstruaciod miatt ne aggodj(ha csak nem volt nemi eleted bar nemhiszem es ki is derult volna mar) szoval az hogy nem jon meg az ebbe a korba teljesen normalis akkoris ha ezelott fel evig mindig idoben jott meg. ez ido mire teljesen beall. ezt a tejerzekenyseg meg mittudomen mien dietat azonnal allitsd le ez hulyeseg hogy valakinek ettol valamilyen baja legyen. nyugodtan egyel mindent csak figyeld hogy mennyit. a tejes dolgokra ugyanugy szuksege van a szervezetednek mint a husra vagy a tojasra. hozzateszem 14 evesen durva dietat ne csinalj es sulyzos edzes meg ilyenek szoba se jojjenek mert azzal artasz csak igazan magadnak. es amugy irtad hogy lehet e a stressztol..100%ban. nemtudom milyen csaladi hattered meg barati korod van de egyertelmuen lehet a stressztol. plusz a sulyod es kinezeted miatt is lehet egyfajta stressz benned. szoval a dietaval ovatosan de egyel mindent csak mertekkel! sok sikert es jobbulast!
2016. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.Most kicsit megnyugtattál.Remélem nemsokára vége lesz ennek,és újra "normális"leszek.Köszönöm mégegyszer!!😊
2016. júl. 1. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fogom leirni azt amit az elso. Tokeletesen fogalmazott szerintem.

De hidd el helyre fog allni. Enis igy jartan E vitamin rengeteget segitett. 2honapig szedtem es helyreallt. Elotte 5honapig nem.kb..

2016. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy ezt az E vitamint fel kell iratni?Vagy lehet csak úgy venni is?Köszönöm a válaszod amúgy!😊
2016. júl. 1. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyogyszetarban kerheted. Recept nelkul. Par szaz ft es 60-90 dbos is van.:)
2016. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés,köszönöm!😊
2016. júl. 1. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!