Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kimaradt mentsruáció, mi...

Kimaradt mentsruáció, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót tavaly November óta nem szedek. Régen egy szüneteltetést okozott már kimaradást, most kezdetben nem. Március közepétől írom le,akkor normális mentsruáció.

Április 20-23 körül kellett volna mentsruálni, de az meg elmaradt.

Terhességi tesztet csináltam április vége körül az negatív lett.

Május 21 körül rendesen megjött, de nagyon gyenge volt, és csak 2-3 napig volt meg.Következő Június 19 körül volt várható, de az megint elmaradt. Az érzés olyan volt mintha megjött volna. Napokig azt éreztem, vártam de semmi!!! Gondoltam újra csak kimaradt, de azért gyanakodtam. Terhességi teszt újra július 2.-án negatív megint! Olvastam a kimaradó okokat, de nem szedek gyógyszert, semmilyen betegségem nincs, nem vagyok elhízott, sőt inkább vékony, de most picit híztam így pont jó a súlyom. Kamasz sem vagyok már 25 évesen úgy gondolom. Nagyon félünk a párommal hogy súlyos betegség lehet a háttérben! :(

Lehet nem fontos de a DM-be vettem a Terhességi tesztet, ami 2 db-os volt, valami exclipse vagy mi volt a neve. A kérdésemből az biztos kiderül hogy egy terhességet nem bánnánk, inkább a betegségtől félünk. Ha orvost ajánlottok, vidékiként, de Pesten dolgozunk hova lehet ilyenkor menni? Még nem voltam 2 év alatt egyszer sem orvosnál! Köszönöm a segítséget!



2016. júl. 2. 10:13
 1/2 A kérdező kommentje:
X-epil a pontos neve, 2 db-os volt.
2016. júl. 2. 10:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden évben el kellene menni rákszűrésre.Főleg ha már ennyi idős vagy. Akkor a doki csinál ultrahangot is , megvizsgál...stb. A gyógyszer abbahagyása miatt lehet hormonrendszer eltérés, ami okozhat cikluszavart. Pl, vékony méhnyálkahártya, erre utal a túl kevés vérzéses napok száma, most már nem a gyógyszer szabályoz, hanem maga a szervezeted, ami visszaáll időbe telik. Okozhatja ciszták a petefészekben, de ezt is orvos nézi meg ultrahanggal, illetve a vérvétel kimutatja h hogyan állnak a hormonok, mi tér el, mi több mi kevesebb, ami kimaradást okoz.
2016. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!