Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hosszan tartó, erős menstruáci...

Hosszan tartó, erős menstruáció okai?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje már eléggé rendszertelen a menstruációm. Ez a rendszertelen vérzés mostanra eldurvult. Régebben csak ki-ki maradt 1-2 hónap, de maga a ciklus és a vérzés normális hosszúságú ill. mennyiségű volt. Aztán kimaradt majdnem fél évig, megjött egy normál ciklus, kimaradt 2 hónap, megjött egy normál ciklus, kimaradt megint 2 hónap, megint egy normál ciklus aztán kimaradt majdnem 4 hónap. Utána volt egy 17 napig tartó vérzésem. 3 hét szünet, majd egy 23 napig tartó vérzés jött, aztán 4 hét szünet majd egy 26 napig tartó vérzés. Aztán pedig már csak 5 nap szünet volt és újra megjött, ami most is tart, már 8. napja. Rengeteg vér távozik és távozott belőlem. Nagyon erős vérzés, élénk piros színű, nagy alvadt vér darabokkal. Egyszerre kell tampont és betétet is használnom, és még így is alig merek elindulni otthonról. Tisztában vagyok vele, hogy nem várhatok tovább és beszélnem kell egy nőgyógyásszal. Idő közben, még a nagyon hosszú vérzéseim előtt volt 2 babakísérletünk a párommal, gondoltuk hátha az helyreállítja és amúgy is szerettünk volna babát. Persze, nem sikerült, sok negatív teszt és kb. 2 hónap múlva kezdődött ez a hosszan tartó menstruációs időszak. Mindenképp elmegyek dokihoz jövőhéten, csak kíváncsi vagyok, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót, valamint hogy mi okozhatja ezt. A legjobban nem is a kimaradások, hanem ezek az extra hosszú vérzések aggasztanak. Biztos nem tesz jót ez a rengeteg vérveszteség sem.

2016. júl. 2. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Pcos, mióma?

Doki tud ezzel érdemben kezdeni valamit.

2016. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel a ciklusaid teljesen szabálytalanok, valószínűleg hormonprobléma áll a háttérben.
2016. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek is orvoshoz, csak nehéz kivárni tétlenül, ezért érdeklődöm, hátha valakinek volt hasonló gondja. Köszönöm a kommenteket.
2016. júl. 3. 10:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe, hogy az orvos lehet, hogy elzavar, mert úgysem tud megvizsgálni, amíg megvan.
2016. júl. 3. 21:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Tévedtem. Megvizsgált, annak ellenére, hogy véreztem és azt mondta, hogy minden rendben van, úgyhogy ő szerinte a pajzsmirigyem okozza ezt. Írt fel vérzéscsillapítót, de még nem enyhült. :( Szóval, irány az endokrinológia. Azért írtam le, hogy mi történt, hátha valaki így jár, mint én, és akkor legalább nem kell kérdést kiírnia. :)
2016. júl. 8. 23:17
 6/8 Judy74 válasza:

Szia! Bocsi hogy ennyi idő után de most találtam meg az esetedet és sajnos n

Lehet, hogy nekem is hasonló problémám van esetleg tudsz segíteni? Pajzsmirigyes vagyok( Hasimoto)! Április öta szedek rá gyógyszert! LeGutotbbi menstruaciom kimaradt az utána levő mar megjött de sajnos 18 napja vérzek és szerintem egyre jobban! Doki javasolta a rutascorbint de sajna semmi változás ! Neked végül mi lett?

2016. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Ne haragudj, nem láttam, hogy írtál. Hát, nekem az akkori vérzésem augusztus 3-ig tartott, utána egy kicsit fellélegezhettem, de szeptember 2-án újra megjött és azóta is megvan!! Szóval, már kb. 3 hónapja megvan, viszont nem tudok mit tenni ellene. A nőgyógyász azt mondta, ugye hogy minden rendben van. Endokrinológiára pedig januárra! kaptam időpontot, tehát fél évet kellet várnom és még kell is kb. másfél hónapot. Már nagyon elegem van az állandó vérzésből és még csak nem is az a legnagyobb gond hogy vérzek, hanem hogy eszméletlen mennyiségűt és a vérdarabok sem szűntek meg, sőt. Olvasgattam és szinte biztos vagyok benne hogy a pajzsmirigy alulműködés miatt van ez, úgyhogy reményeim szerint kapok rá valami gyógyszert és utána rendbejövök. Neked is ezt tanácsolom, hogy az első a nőgyógyász, utána az endokrinológia. Remélem rendbejössz, ha még nem javult az állapotod. Sajnos, nekem még rosszabb lett, amióta kiírtam a kérdést. :(
2016. dec. 5. 16:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Leírom, hátha valaki így jár mint én. Voltam endokrinológusnál és kiderült, hogy több dolog is közrejátszik. Pajzsmirigy alulműködésem van, ezen kívül vashiányos vérszegénységet diagnosztizáltak. Ráadásul most még vizsgálnak, de úgy néz ki, hogy PCOS és Inzulinrezisztencia alakult ki nálam.
2017. jan. 25. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!