Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szedjem ki a vért a ruhából?

Hogy szedjem ki a vért a ruhából?

Figyelt kérdés
Pont táborban voltam amikor első alkalommal megjött, nem vittem betétet meg semmit, mert nem gondoltam hogy meg jön, nem fájt a hasam, semmi. Nem mertem.megkérdezni senkit hogy mit csináljak vele, papírzsepivel helyettesítettem a betétet, mert nem volt mád. De így már 6napja véres egy csomó nacim és bugyim, még nem mostam, anyának se mutattam meg, ki lehet így még szedni? Hallotam a Coca Colás módszert de nem hiszem hogy igaz lenne... ötleteket kérnék szépen!

2016. júl. 4. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak miért nem mutatod meg? Amúgy vért hideg vízzel és vanish mosószappannal szoktam én kiszedni, ezt viszont tuti áztatni is kell majd, mert több napos. Az fontos hogy csakis hideg vízzel. De amúgy beszélj anyukáddal ő nem csak a mosásban segíthet hanem a későbbiekben is a menstruációval kapcsolatban.
2016. júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy az egyik fehér nacim is így járt, fehér alapon virágmintás. Hipóval próbálkozhatok?
2016. júl. 4. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal beszélj, mert ő a menstruációban és mosásban is tud okos gondolatokat mondani.
2016. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem gond hogy a virágminta eltűnik (esetleg oda fröccsen, átitatódik vagy ha a virágon is van vér) akkor végső megoldásnak fehérnél alkalmazhatod azt.
2016. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna a táborban kérni a többi lánytól betétet, vagy a felügyelő tanártól vagy venni a boltban.


Szerintem a ruháidra keresztet vethetsz. A világos anyagokból gyakran nem jön ki a folt. Elhalványodik, de ott marad egy barnás paca.


A hipó a ruha eredeti színét is kiszedi és roncsolja is az anyagot.

2016. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először folyó hideg víz alatt mosd csak a foltos részt. Ha nagyjából kijött, jöhet a szappan. Mosd ki amennyire csak bírod, aztán tedd be a mosógépbe a többi mosnivalóval. Nekem így fehér ruhából is nyomtalanul kijött a vérfolt.
2016. júl. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hideg víz+wannish szappan (ne sima kézmosó szappan, ez fontos)

nekem ezzel "maradék" nélkül MINDIG kijön a folt...

2016. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*vanish
2016. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!