Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számítsak a nőgyógyászati...

Mire számítsak a nőgyógyászati vizsgálaton? (12 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Lassan két hete megvan 12 éves szűz lány vagyok. Ezen a szombaton megyünk nyaralni. Nem is az a baj, hogy ennyi ideig megvan, hanem hogy nyaralunk.. Tampont nem szeretnék használni. És iszonyatosan félek a nőgyógyásztól. Ha talán arra kerűl a sor, hogy orvoshoz kell fordulnom mire számítsak? Tudom hogy már vannak ilyen kérdések, de "azonos" fiatalok körében még nem találtam meg a számomra legmegfelelőbb választ:DD rendesen felnyúl, vagy mi? Részletes választ szeretnék kapni. Előre is köszönöm :)
2016. júl. 5. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Márpedig itt az a legnagyobb probléma,hogy 2 hete megvan....
2016. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy még nem állt be. Semmilyen panaszom nem volt eddig.
2016. júl. 5. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Szűz lányoknál nincs közvetlen hüvelyi vizsgálat. Nem kell ettől tartanod.Amúgy gondolom anyukád elmenne veled a nőgyógyászhoz.. vagy tőle is megkérdezheted, hogy milyen egy nőgyógyászati vizsgálat...De szűz lányoknál nincs hüvelyi vizsgálat.
2016. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm:DD de akkor mégis mit vizsgál?
2016. júl. 5. 19:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Hormon vizsgálatot csinál, hogy kiderítsék milyen hormonális probléma lehet annak hátterében, hogy 2 hete meg van a menzeszed...Csak mert ez nem normális és ki kell vizsgálni, mivel komolyabb problémák is fennállhatnak..
2016. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezik, hogy használtál-e tampont? Ha még nem használtál, akkor nem nyúl fel. Akkor még meg van a szűzhártyád, és azt nem rizikózzák meg, hogy átszakadjon. Ad egy összehúzó cseppet, meg vérvételre beutalót.
2016. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ujjal nem nyól fel de terpesztened mindenképpen kell és megtapogat, majd egy vékony pálcikával vehet mintát és bizony a hüvelyi UH sem teljesen kizárt.

Nekem is csináltak 13 évesen!

2016. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig bizony alul is megvizsgálhatja az orvos.N em biztos hogy csak vérvételre küldi el vagy hasi ultrahangon végez csak.


Mindenképpen női orvost keress,biztonság kedvéért hosszú pólót vegyél fel ha meg akarna az orvos vizsgálni alul(nacit,bugyit le kell venni,zokni maradhat,bár nyár van most).


Mivel elég intim vizsgálat,anyuddal beszéld meg ha az orvos alul meg akarna vizsgálni,ne nézzen oda,forduljon el addig,ha nincs külön,elfüggönyzött vizsgálat.Ha még akár vizsgálni,alul bugyit,nacit le kell venni,ágyra felfeküdnie a terpeszbe tenni a lábait,a z orvos köhögtetthet,kérheti köhögj,esetleg mintavevő pálcikával picit a hüvekyedbd nyúlhat.



Ha 14 nap után sem múlik el a mensis sajnos dokihoz kell menni van gyermek gyógyász is

2016. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!