Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányos Anyák! Ki mikor és...

Lányos Anyák! Ki mikor és hogyan készítette fel a lányát az első menzeszre?

Figyelt kérdés
Még kicsi a lányom, de azon gondolkozok mikor és hogyan vezessem fel nála ezt a témát. Hány éves korban érdemes már felvetni?

2016. júl. 6. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12évesen jött meg, és semmit sem tudtam róla.. Érdemes szerintem már 10 fele elkezdeni felvázolni, bemutatni néha, had szokja. Én is nagyon meg voltam ijedve, ne történjen vele is ez. :)


15/l

2016. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 10 éves, de már 3-4 éve időnként szóba kerül ez-az, és mindig megkapta a válaszokat a saját szintjéhez mérten.

Jelenleg tisztában van a havi ciklussal, és azzal is, hogy neki is megjön nem túl sokára. Anyának mindig van egy "elsősegély" csomagja a kocsiban. Egy kis neszeszer, benne tampon, intim- és tisztasági betét, pótbugyi, intim törlőkendő, papírzsepi. Ezt is ismeri, tudja mire való, jövő tanévben már neki is lesz egy hasonló az iskolatáska aljában.

2016. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én anno olyan 8 évesen lettem felvilágosítva a menzeszről. Rá kb két évre a szexről.


Érdemes folyamatosan beszélni neki a testi változásokról, főleg akkor ha kérdez. 8-9 éves korban pedig mindenképpen érdemes megejteni a menstruációról való beszélgetést.


Anno 10 évesek voltunk, táboroztunk és egy lánynak akkor jött meg először, szegény nagyon megijedt elsőre. Egy idegen felügyelő tanár világosította fel arról, hogy mi is történik vele. Kellemetlen lehetett neki a szituáció.

2016. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt férfiként azt mondom, ha nekem kezdene vér folyni a nemi szervemből, én is megijednék, úgyhogy elképzelni sem tudom, mennyire ijesztő lehet ez egy kislánynak. Van, akinek már 9-10 évesen megjön, addigra mindenképpen érdemes tudnia, hogy mi ez, hogy ez egy természetes folyamat, hogy mi történik ilyenkor, illetve hogy mindez azt jelenti, hogy a teste felkészül a majdani anyaságra. Minden kislány már 1 évesen babázik, minden nő tudat alatt anya akar lenni, úgyhogy ha a menstruációt az anyasággal kötjük össze (ami teljesen jogos biológiailag), akkor nem fog félni tőle, és egy pozitív élmény lesz neki kezdettől, ami segít abban is, hogy a későbbi kellemetlenségeket könnyebben viselje.
2016. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
9 évesen mindenképpen, mert sok lánynak már ilyenkor is megjön. Nem tudhatod előre, hogy 10 évesen vagy 15 lesz neki az első. Az a lényeg, hogy ne érje váratlanul. Nálunk a betét vételből volt a legnagyobb probléma. Esetleg olyan 11-12 év körül márr vehetsz is neki egy csomag betétet, hogyha mondjuk iskolában jön meg tudjon mit csinálni. Az én anyám ugyanis 2009-ben mikor először megjött vattát használtatott velem, mert gáz volt neki a boltba elmennie. Ne neki kelljen majd könyörögni, hogy elfogy, hanem mindig vegyetek eleget, mert nekem félevente kellett volna egy tescós betétet beosztanom, ha nem minden spórolt pénzemet betétre költöttem volna. Soha nem beszélt róla anya, sem előtte sem utána, hogy ez miért van. Esküszöm, ha nem lett volna a védőnő, semmiről nem tudtam volna a menstruációról. Szerintem a tamponról is beszélj neki, mint esetleges lehetőségről a későbbiekben. Nem akarom, hogy más kislány is ennyit szenvedjen, mint én. Most 18 vagyok és nem hajlandó semmit sem megvenni nekem 4 éve, pénzt sem ad rá soha. Körülbelül egy óvodás szintjén kezel, ráadásul tanárnő egy iskolában. Bocs a panaszkodásért és minden jót kivánok nektek!
2016. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!


Kedves utolsó! Sajnálom, hogy így volt, van nálatok. Kívánok neked minden jót!

2016. júl. 9. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!