Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta?

Fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Hogy történik a fogamzásgátló tabletta felíratása? Szeretnék gyógyszert szedni viszont nem tudom melyik lenne számomra a legmegfelelőbb. Sztk-ba járok nőgyógyászhoz viszont nem vagyok biztos benne, hogy tőle kell erről informálódnom. Kérlek írjátok le, veletek hogy volt! Köszönöm! 17L

2016. júl. 6. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kitol kene informalodnod ha nem tole???
2016. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmesz nogyogyaszhoz.

Megmondod h szukseged lenne fog.gatlora.

Ha csakugy felir (ami szabalytalan) , akkor mondd neki h szeretned ha alapos vizsgalat utan dontene melyik kell neked.

2016. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

SZTK-s dokihoz járok,ő is ugyanúgy jó mint a magán, előtte időpont kell. Ez 2-3-4 hét.

Bementem, megkérdezte miért jöttem. Mondtam hogy tablettát szeretnék szedni.

Megkérdezte hogy mikor volt utoljára menzeszem, mikor volt először, szűz vagyok-e még, van-e valami panaszom pl fájdalmas menzesz, pattanások.

Elküldött vetkőzni, megcsinálta a rákszűrést és elküldött vérvételre. Addig nem írta fel amíg nem vittem a laborról a leletet. Megcsináltattam, visszavittem, felírta. Ha van kérdésed vele kapcsolatban felteheted (írd össze, az a legjobb! hogyan szedd, mikor kezd el, mikortól véd, mit csinálj ha a mellékhatások jelentkeznek stb.)

Van doki aki nem kér vérvételt(én olyanhoz nem mennék többet és el se kezdeném!) van akinek jó amikor már szeded és akkor csináltatod meg és van aki UH-t is csinál előtte. Dokifüggő. De rákszűrés és kézi vizsgálat mindig van előtte és van doki aki ad papírt hogy a háziorvos egy évig felírhatja neked a tablettát, ne kelljen oda menned hozzá. A háziorvos pedig szól ha lejár ez a papír vagy hogy hozz rákszűrésről papírt hogy szedheted továbbra is.

Most váltás előtt hüvelyi Uh-t is csinált a doki nekem.

2016. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az igazán hasznos válaszod!
2016. júl. 6. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Az itt, gyakorin terjengő tévhittel ellentétben egy orvos még vizsgálat alapján sem tudja megmondani, hogy neked személy szerint melyik tabletta fog beválni.

Ki tud kérdezni a ciklusodról, a ciklusod alatti tüneteidről, panaszaidról, ami alapján be tudja saccolni, hogy talán milyen típusú tabit érdemes adnia, de semmiféle garancia nincs arra, hogy az mellett nem lesz mellékhatás. A vérvételt (ami egyébként nem kötelező, de az orvosok jó része azért el szokott küldeni szedés előtt egy rutin laborra) is csak arra alkalmas, hogy a komolyabb problémákat, amik mellett semmilyen tabletta nem szedhető, kiszűrje (pl. nagyon rossz májfunkció).


Ami viszont nagyon fontos lenne, és tapasztalataim szerint nagyon sok orvos elhanyagolja, az az alapos anamnézisfelvétel. Rengeteg olyan betegség/állapot van, ami mellett nem, vagy csak fokozott óvatossággal szedhető fogamzásgátló. Ilyen pl. a nők körében igen gyakori migrén is, vagy számos autoimmun betegség.

Arról is ki kellene kérdezni, hogy volt-e a családban trombózis vagy stroke, mivel ha genetikai hajlamod van ilyen betegségekre, a tabletta jelentősen növeli a kockázatot.

2016. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 8. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!