Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyaralás alatt jött meg. Mit...

Nyaralás alatt jött meg. Mit csináljak? Lehet bajom? 12/l

Figyelt kérdés
Táborba voltunk a sulival, ma jöttem haza, tegnap múlt el 4 napig tartott. Az egyik osztálytársamnak is megvolt, tőle kértem segítséget,adott egy tampont és mondta, hogy az jó csak ilyenkor a strandra. Ő már fél éve azt használ, mióta megvan neki. Hát én még soha nem próbáltam, féltem is tőle kicsit. Aztán nagynehezen felraktam valahogy és sokkal kényelmesebb volt mint a betét. Vettem egy doboz minit és végig azt használtam. Most itthon elmeséltem anyának, hát nem volt boldog tőle és adott rögtön egy kúpot, hogy lefekvés előtt tegyem fel magamnak fertőzés elkerülése végett. Lehet bajom tőle? Nem szeretném feltenni,idegenkedek tőle,mint a tampontól. Várom a válaszokat, köszönöm

2016. júl. 10. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mi bajod lenne a tampontól? Ha tiszta kézzel teszed fel és veszed ki, hogy a rossebbe kapnál fertőzést? Az egyetlen veszéle a TSS, amiről írnak a kis papírján, de az más kategória.


Anyukád lehet attól félt, hogy a tábori környezetben nem mostál minden tamponcsere előtt nagyon alaposan kezet, így más is bekerülhetett. Más úton nem lehet fertőzésed a tampontól.

18/L, kb. két éve azt használok.

2016. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajos sem lesz a tampontól, ha rendesen használtad. (Fürdés után rögtön csere, meg minden alkalommal alapos kézmosás csere elött-után)


Nem tudom, milyen kúpot adott anyád, de semmi esetre se használj olyat, amit nem neked írt fel orvos, ugyanis azt nem tudhatod, hogy mire kapta anyád, és az neked mit csinál.


Adott esetben a kúptól lehetnek komoly problémák, nem attól, hogy tampont használtál.


Egyébként meg, ha neked az kényelmes, akkor használd nyugodtan, ha szabályszerüen használod, akkor semmi bajod sem lesz töle.

2016. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem se tedd fel a kupot, nem is tudom, hogy anyukad minek adta neked :S
2016. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az van ráírva hogy Génia92
2016. júl. 10. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamennyire is értelmes ember csak olyan szert tesz a hüvelybe, amit orvos írt vel, kuruzslószereket nem, mert többet árt, mint használ.


Ne használd ezt a kúpot, hacsak nem nögyógyász anyád

2016. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóból:



"Alkalmazhatják-e a készítményt gyermekek is?

A hüvelykúp fiatal leánygyermekeknek 14 éves életkor alatt nem ajánlott."

2016. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!