Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szedek, pici...

Antidepresszánst szedek, pici alkoholt ihatok mellette a nyaralás alatt? Pl.1 - 2 pohár bor, sör/nap? Lesz vmi bajom töle? Valakinek hasonló helyzet, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 16:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Mit szedsz?
2013. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a bort hagyd ki... A sör még belefér, persze ha nem közvetlen a gyógyszerre iszod. Napi szinten nem javaslom, inkább hetente egy sört.
2013. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Tilos mellette alkoholt inni!
2013. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nyaralás, lazulás, tenger, ég, mandolin dal száll távolról...Tilos mellette antidepresszánst szedni!
2013. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

Olvasd el miket okozhat:

[link]


[link]

2013. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Valóban mondhatnánk, hogy a nyaralás annyira csodálatos, hogy nincs szükség a gyógyszerre, de ez nem igaz! Ne hagyd abba kérdező, esetleg csökkentsd az adagot, ha úgy érzed jobban vagy. De nem ajánlott ezzel babrálni, mert sokaknál öngyilkossággal kapcsolatos gondolatokat (és tetteket) hozhat elő.


Fontos lenne tudni, hogy melyik gyógyszert szeded és pontosan mennyit (mg), milyen elosztásban.

2013. júl. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Alapvetően az antidepresszánsok szedése mellett tilos alkoholt fogyasztani, mert egymás hatását felerősíthetik,stb...

Nem tudom milyen gyógyszert szedsz, azt sem tudhatom, hogy reagál a szervezeted, hiszen mindenki más, de szerintem kis mennyiségű alkohol alkalmi fogyasztása még nem fog problémát okozni.

Ha kis dózist szedsz, akkor esetleg hagyd ki a gyógyszert azon a napon, amikor iszogatást tervezel. (de ne legyen rendszeres! )

Ha az állapotod miatt nem tudod kihagyni a gyógyszert egyszer sem, vagy nagy dózist szedsz, akkor szerintem nem érdemes kísérletezni.

2013. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Én Frontint szedek ami elvileg enyhébb mint más ilyen típusú szer. Nem is szedek belőle sokat, naponta 0.25-öt vagy max egy 0.5-öst. Egyszer elkövettem azt a hibát hogy egy fél pohár pezsgőt megittam, nem közvetlenül rá, hanem miután bevettem rá 2-3 óra elteltével, és iszonyatosan rosszul voltam utána! Ne igyál alkoholt!

2013. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit sem szabad mellé inni és antidepresszánst megszakítani sem szabad, csak orvos engedélyével szabad elhagyni.

Igyál alkoholmentes koktélokat.

2013. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Velaxint szedek már jóideje, közepesen eröset közepes dózisban.

Sosem ittam sokat,pláne nem ha nem szabad,azért kérdeztem elöre,mert még nem is mertem megpróbálni. :-)

De akkor a citromos sör,forralt bor talán megengedhetö 1-2 dl...nem?

Azokban alig van alkohol.

2013. júl. 5. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!