Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez mi lehet?...

Szerintetek ez mi lehet? Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, fél éve szedek fogamzásgátlót.

Az első hónapban volt pecsételő(köztes vérzésem) amiről a doktor azt mondta,hogy az első 3 hónapban normális. Utána megszűnt,nem volt semmi probléma. Pontosan jött a megvonásos is.

Ma viszont elkezdtem barnázni. A következő megvonásos vérzésig még lenne kereken egy hét.

A tablettát mindennap bevettem,nagyjából ugyanabban az időpontban. Illetve egyszer felejtettem el bevenni 8-9 óra körül,de azt is pótoltam 2 órán belül. Mi lehet a "baj"?



2016. júl. 12. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 12 órán belül pótlod, semmi következménnyel nem jár. Én volt, hogy másnap reggel 6-kor vettem be, amit előző este 8-kor kellett volna. A barnázás tényleg normális, eleinte. De fél év után nem kéne, és mivel ez egy elég komoly dolog, érdemes elmenned orvoshoz, addig pedig kiegészíő fogamzásgátlást (gumi) használni, biztos ami biztos. Lehet, csak valami fertőzés és barna a folyásod, de ő mindenképp meg tudja majd mondani az okát.
2016. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel ilyenkor mindent leallit a gyogyszer. Igy barnazni sem "szabadna" mert pl peteeresed sincs es verzesed is ugymond mesterseges. Megvonás miatt jon. Igy gyogyszert kellenne valtanod. Termeszetesen a legjobb lenne orvoshoz menni nem azert mert baj van hanem mert lehet

Es ha megint legyint a dologra , menj masikhoz

2016. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben van,kérek időpontot,aztán elmegyek. Amúgyis elfogyott volna a gyógyszer,tehát mindenképpen tervben volt,csak így akkor ezt is megemlítem.

Kórházba járok tbs dokihoz,így mindig más van,remélem ebből nem lesz keveredés.


Köszönöm a válaszokat! További szép napot!

2016. júl. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!