Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálaton...

Első nőgyógyászati vizsgálaton mit fognak csinálni, ha fog. Gátlót akarok iratni?

Figyelt kérdés

Vesznek majd vért? Nagyon utálom a vérvételt, mindig elájultam eddig, persze nem vagyok már gyerek, de azért jó lenne tudni.

Tudom, szokatlan lehet a kérdésem, kissé butácska is. :/

Egyébként 20 éves vagyok, de nincs senkim se, akivel erről beszélhetnék.

A barátnőim mind magánba járnak, de én azt nem tudom megfizetni. :/


(+Ha egy megyeszékhely mellett lakom (5km-re) egy faluban, akkor a városba mehetek sztk rendelésre ugye?)



2016. júl. 12. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

SZTK rendelésen 2-5hét egy időpont. Mehetsz oda amúgy, oda tartozol.

Először megkérdezik miért jöttél. Utána vetkőzőbe küld. Megkérdezi hogy szűz vagy-e. Ha igen akkor máshogy vizsgál meg, ha nem akkor csinál rákszűrést is. Megtapogat kívülről miközben egy vagy két ujja bent van, utána kacsával vizsgál meg és mintát vesz.

Felöltözni elküld. Leültök beszélgettek: mikor volt először menzeszed és utoljára? mennyire erős, rendszeres-e, fáj-e, van-e valami gondod (pattanások stb). Van aki csinál mellvizsgálatot és Uh-ot is ilyenkor.

Megkérdezi hogy a családban volt-e trombózis fiatalon, ki miben halt meg stb. Elküld vérvételre (ott nem veszik le!) általában mielőtt felírja (van akinek elég kicsit később csináltatod meg) de kell, van aki kér hormonpanelt előtte, különben nem derül ki hogy van-e valami gondod ami miatt nem szedheted! ha nem küld el, keress másik dokit!! Különben nagy baj lehet belőle.

Ezután felírja és megmondja mikor lesz rákszűrés eredmény.

A tabletta ára sem kevés amúgy ezzel számolj: 5-8000Ft a 3havi adag, ha hüvelygyűrűt ír (nem választható nagyon hogy mit ír, van aki megkérdezi hogy olcsóbb legyen-e de az olcsóbb nem mindig jó!) akkor az 12ezer 3hónapra.

Van háziorvos aki felírja később (van aki kér papírt, van akinek elég ha mondod, van aki a citológia papírt is kéri) de ha nem akkor hozzá kell visszamenned receptért 3 havonta.

2016. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!