Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS megállapítása, kezelése?

PCOS megállapítása, kezelése?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász megállapította, hogy PCOS betegségem van. Azt mondta ha nem tervezünk babát, akkor csak szedjem a fogamzásgátlót és az beállítja a menstruációm. Utánaolvastam, ha jól értem akkor ez egy hormonális betegség, aminek a menstruációs zavar csak egy tünete és attól, hogy a fog.gátló hatására a megvonásos vérzés miatt szabályos lesz, a betegségem nincs kezelve, csak az egyik tünete. Legalábbis így gondolom. Ráadásul emelett hullik a hajam, pattanásosodok és kéthavonta nagyobb nadrágot veszek, pedig az életmódomon nem változtattam.

Arra lennék kíváncsi, hogy akit kezeltek ezzel a betegséggel, hogyan zajlott és kihez forduljak, mert nem szeretném, ha valami szövődménye lenne. Menjek vissza a nőgyógyászhoz vagy mit tegyek? Sajnos amíg nem találok munkát magánorvoshoz nem tudok menni...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. júl. 14. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász-endokrinológust keress, ő ért a hormonokhoz, egyébként jól látod, a fogamzásgátló nem gyógyít meg.
2016. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A körzetit kérd meg hogy adjon egy beutalót terheléses vizsgálatra.

Fontos tudni, hogy inzulinrezisztenciád is van e.

Sajnos valószínűleg van.


Illetve kezdj el diétázni.

Hagyd el a szénhidrátok közül a fehér kenyeret, tésztát, édességeket, krumplit.


Olvass utána a PCO diétának.

2016. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem megoldás rá, mert inzulinrezisztencia okozza mindig, ami a cukor előszobája. Azért hullik a hajad, hízol. A tabletta elfedi a tüneteket pl a hajhullást és a pattanást (már ha elfedi!) de hízni pl fogsz ugyanúgy mert az IR-t nem kezeli ami tombol tovább, később amikor abbahagyod sokkal nehezebb helyrehozni. A rendszertelen vérzés is visszajön, minden hatványozottan általában.

Ha már kezelnek (endokrinológus kell, vagy ha van akkor nőgyógyász endokrinológus de az inkább ha már babát akartok) akkor lehet direkt fogamzásgátlás céllal szedni, de egy 160gr diéta és mozgás kell mellé. Ezt mind jó (ez itt a lényeg hogy értsen hozzá, lehet nem lesz meg elsőre a megfelelő doki!) endokrinológus tudja kezelni.

Pajzsmirigyedet is nézesd meg az is okoz hajhullást és társbetegségek ezek.

Nőgyógyász nem fog tudni segíteni mert diétát ő nem írhat elő, metforalt meg írhat de csak akkor ha már valaki korábban megtette a pcos nem az ő asztala, csak a tünetek.

Sajnos itthon elmondható hogy az endokrinológia tb-re nem jó, bejutni min 6hónap (nekem 1 évet mondtak amikor menni akartam...) így maradt a magán. Az első vizet drágább, utána a kontroll 3 havonta nem vészes. A vérvételeket nőgyógyász is kérheti aki tb-s, így csináltattam meg mindent én is.

2016. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És az endokrinológiára tb alapon kell beutaló? Háziorvostól kérjek vagy a nőgyógyász is továbbküldhet? Sajnos egyenlőre nem mehetek magándokihoz.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2016. júl. 15. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Kell beutaló, az mindegy ki adja csak legyen rajta hogy miért.
2016. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Végül elmentem magánrendelésre egy nőgyógyász-endokrinológushoz. Írt Diane fogamzásgátlót, 3 hónap múlva menjek vissza kontrollra. Semmi vérvétel vagy ilyesmi, eléggé csalódott vagyok, fizettem és így sem mentem semmire...
2016. júl. 29. 10:12
 7/10 anonim ***** válasza:

A Diane elég veszélyes gyógyszer.


Brutál módon híznak tőle a használók és más mellékhatásai is vannak.


Miért kell ennyire erős gyógyszer?

2016. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne szedd be! Egyrészt nem volt vérvétel és stb, alapból veszélyes maga ez tabletta, nagyon erős máj és vesekárosító a hatása, ergo a dokidnak fogalma sincs arról hogy a Diane mennyire veszélyes (engem amint meghallotta a doki leállított róla, ciklus közben!) és hogy a PCOS-t tilos így kezelni. Sajnos a nőgyógyászok most nagyon dobálják ezt a két szert (Diane és Cypromix ) mert raktáron van és el kell adni... Utána 6hónapig fals eredményt adnak a vizsgálatok majd... Addig ismét szenvedés lesz az élet. Én az abbahagyás után még pattanásosabb lettem és multicisztás lett a petefészkem... Hormont felesleges volt nézni.

Sajnos csak tüneti kezelés egy hormonbombában, mögötte az IR-ből 2-es diabétesz lesz...

2016. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs. Kérdezte, hogy sztk-ban mit írtak, mondtam hogy Lindinette-t, azt mondta erre Diane-t szoktak. (pedig már azt is kiváltottam jó pénzért) Azt mondta, hogy ettől elmúlnak a pattanások meg a szőrösödés. Most már tényleg nem tudom mit tegyek.
2016. júl. 29. 14:25
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és Prof. az illető! Most akkor tényleg ennyire tudatlan vagy csak leszarja mi lesz a sorsom?
2016. júl. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!