Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éve szinte folyamatosan...

12 éve szinte folyamatosan hüvelygombám van. Akármit ír fel az orvos, nem használ. Valakinek hasonló eset?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami az életmódoddal nincs rendben.
2016. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza lehet. Leírom nekem eddig mitől jött ki,mióta ezeket kerülöm, nem is volt (le is kopogom). hátha kapsz ötletet, mit tudsz változtatni. De hozzá kell tenni, hogy nekem ilyen durva sose volt:(.

Fürdés habfürdős/tusfürdős vízben huzamosabb ideig-itt heteket képzelj el,és ne gyors lemosakodást, hanem benne "ázást". Biztos jót tett a hüvelflórámnak... Persze azóta is használok tusfürdőt nyilván, csak ésszel. A másik a hideg kövön, járólapon mezítláb járás, jó kis felfázás, hüvelygomba lett belőle. Persze mindenki más, én ezekre vagyok érzékenyebb.

2016. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az az igazság, hogy nagyon gyenge az immunrendszerem...
2016. júl. 17. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum is szeret okozni, nekem attól jön csak ki, nem magától a felfázástól (3 havonta kb felfázok, még csak az kéne hogy be is gombásodjak) de azt mondják az étkezés is befolyásolhatja, pl a sok cukros kaja nem tesz jót de az élőflórás joghurtot nagyon ajánlják.
2016. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok esetben az intim mosakodó, a tisztasági betét állandó használata, müszálas fehérnemü, túlzásba vitt tisztálkodás (ahogy az egyik elözö írta), nem megfelelö WC-papírhasználat és még sok más. (Gondolom, a partneredet (ha van) is kezelik, ha nem, akkor ö is visszafertözhet, akkor is, ha ö maga tünetmentes)
2016. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szünt meg, amikortól minden fehérnemümet 60 fokon kezdtem mosni és elhagytam az öblítök használatát (helyette ecet)
2016. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem túl savas a szervezetem,bár megfelelő táplálkozással próbálom ezt az egyensúlyt visszaállítani. Illetve a stresszes életmódnak hála (ami megint csak savasodást vált ki) folyamatosan visszatért a gomba.

De 6 hónapja nem tért vissza...:)

Elsőnek is mindem fajta tejsavas intim lemosót kidobtam és helyette Saforelle lemosót vettem.Ezt nem használom mindig,csak kb 2-3 naponta. A többi napon egyszerű pH semleges tusfürdővel.

Irrigálni havonta 1,maximum 2 alkalommal szoktam enyhe szódabikarbónás vízzel.

Mióta így tisztálkodom,azóta nem jött elő a gomba.:)

2016. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki szíves válaszát, mindent ki fogok próbálni, és még egyszer köszönöm.....<3
2016. júl. 21. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet érdemes egy endokrinológust is felkeresni! például a cukros szervezetben is nagyon szeretnek a gombák szaporodni... elképzelhető, hogy inzulinrezisztens vagy. főleg ha vannak más tüneteid is, pl: hízékonyság, hangulatingadozás, hajhullás, pattanás stb
2016. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!