Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap nagyon csúnyán felfázta...

Tegnap nagyon csúnyán felfáztam, vettem be egy antibiotikumot és mára már szinte minden rendben, abba lehet hagyni az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Feleslegesen nem szeretném ezzel terhelni a szervezetem, de mennyire káros ha abbahagyom 1 szem után?
2016. júl. 20. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
honnan volt antibiotikumod és milyen?
2016. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jubilee ***** válasza:
100%
Nem, nem lehet, mert legközelebb nem fog hatni. Rezisztenssé válik a baktérium rá, szóval, ha már elkezdted, akkor végig kell szedni. Vegyél probiotikumot, mert probiotikumos hüvelytablettát!
2016. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyet nem szabad.

Egyrészt nem szabad csak úgy szedni. Nem attól lettél jobban, mert egy nap alatt nem hat. Egy nap alatt semmilyen betegség nem is múlik el.

Antibiotikumot pedig sose szabad a kúra vége előtt abbahagyni, mert ez pont hozzájárul a rezisztencia kialakulásához.

De itt nyilván nincs kúra, mert nem orvos írta fel. Szóval ez már sehogy sem jó.

2016. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy darab nem fog hatni rá, abba sem szabad hagyni.

Nekem sajnos a hàziorvosom minden torokfájásra antibiotikumot írt fel, abban az évben kb. 5 fajtát. Utána kaptam egy csúnya tüdőgyulladást, nem akart használni az antibiotikum.

Nagyon benne van ez a mai emberekben, hogy ők jobban tudják az orvosoknál, majd kikúrálják magukat. Nem szabad! Azt sem, hogy anyuka a magának felírt gyógyszert odaadja a gyereknek, nem úgy szedi, ahogy fel van írva. Több kárt csinálsz vele, mint hasznot.

Az orvosok is, mindenre antibiotikumot írnak, ami magától gyógyul, arra is.

Vegyél tőzegáfonya tablettát, azzal nem csinálsz kárt és/vagy menj el orvoshoz! Igyál sokat!

2016. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 szemmel csak megerősítetted a baci ellenállását és lehet legközelebb nem fog már hatni a gyógyszer.
2016. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!