Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesség alatt szedett...

Aki terhesség alatt szedett antibiotikumot, minden rendben volt a babájával?

Figyelt kérdés
Sajna benyaltam valami vírust.Múlthéten a doki még nem adott gyógyszert,csak alternatívan kezeltük(c-vitamin,mézes-citromos tea,a torkomra tantum verde)Nem használt semmi,sőt már majd be szakadt a hátam,és a mellkasom is fáj köhögésnél,így tegnap elkezdtük az antibiotikumot.
2012. febr. 21. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a doki tudja, hogy babát vársz, márpedig biztosan tudja, olyan antibiotikumot ír fel, olyan hatóanyagút, amelyik biztos, hogy nem okoz semmiféle károsodást. Van olyan hatóanyag, amelyet a terhesség egész ideje alatt lehet szedni, olyan hatóanyag, amelyet csak bizonyos periódusokban és olyan is, amely végig tiltólistán szerepel.

Mi a neve az antibiotikumnak, amit írt? Hány hetes vagy?

Nyugodj meg, ha vitaminra nem reagáltál, helyesen

döntött az antibiotikum-kúra mellett, hiszen nagyobb baj történhetne, ha nem kúrálnád ki a betegséget.

Ennél a terhességemnél nekem is kellett szednem gyógyszert. Én is izgultam, de sok orvos ismerősömtől kikértem a véleményét, és egybehangzóan megnyugtattak. Kb. 2 hetem van a szülésig, minden rendben van. Sőt, szülés előtt, megelőzés céljából most is kellett antibiotikumot szednem, hogy egy esetlegesen nem észrevett baktérium ne okozzon bajt a szülésnél.

Remélem, kicsit megnyugtattalak.:-)

2012. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem félidőtájt kellett szednem augmentint egy hétig.

Nem volt belőle gond. Már 2 éves a fiam, teljesen egészséges!

2012. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
12 hét elött veszélyes az antibiotikum, mert ekkor fejlödnek ki a szervek. ezek után sokszor kell antibiotikum föleg olyan betegségeknél ami veszélyezeteti a magzatot is, pl clamydia, toxoplazmózis.
2012. febr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 hetesen estem át egy komoly antibiotikum kúrán, muszáj volt, olyan középfülgyulladást kaptam, hogy így is kétszer szívták le a váladékot. A doki és a nőgyógyász is egybehangzóan állította, hogy sokkal nagyobb baj lenne kezeletlenül hagyni (nem csak azért, mert rámehet a hallásom, meg pokoli fájdalom egy durva középfülgyuszi, hanem a baba miatt is) mint beszedni az antibiotikumot. Meg állítólag pont "jókor" lettem beteg, már minden szerve kifejlődött a picinek, ilyenkor nem igazán tud ártani neki ilyesmi. Persze én is izgulok picit, de eddig úgy tűnik, minden teljesen rendben van, aktív, sokat mocorgó, rugdosódó a pocaklakó.
2012. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Begyulladt a bölcsességfogam, antibiotikummal tudtuk csak letolni, minden rendben, ne aggódj, van amikor a betegség többet árt a babának. Én is augmentint szedtem.
2012. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. :)Augmentin duot írt fel.24 hetes vagyok

2012. febr. 21. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
elso terhessegemnel sokszor szedtem anibiotikumot sajnos allandoan vizelet fertozesem volt es muszaj volt.egeszseges kisfiam szuletett.most ismet babat varok 24 hetes vagyok es mar szedtem 7napig zinnatot es kb egy honapja augmentint 1ö napig.megvan hogy mikor mit adhatnak a dokid pedi tudataban van ugyhogy nyugi es gyogyulj meg hamar.
2012. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!