Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség?! Tegnap véletlen...

Segítség?! Tegnap véletlen kihagytam egy szem fogamzásgátlót!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Három éve szedek tablettát, eddig ilyen sosem volt még, hogy kihagytam.

Most ma kettőt kell bevegyek?


2016. júl. 20. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
12 órán belül kell pótolnod. Ha elmúlt 12 óra, akkor ne vegyél be semmiképp kettőt, hanem a következő szemmel folytatod tovább a megszokott módon. Csak a szexuális élettel bánj most kicsit óvatosan.
2016. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

előhalásztam közben a betegtájékoztatót.

szerencsére a második hétben vagyok, így a 3 nappal ezelőtti szexuális együttlétem miatt nem kell aggódnom.

továbbiakban majd használunk óvszert is :)

2016. júl. 20. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
3 éve szeded folyamatosan nem lesz semmi baj mert azon a napon is védett vagy. Ezt patikus mondta.
2016. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A betegtájékoztató szerint ha a második hétben marad ki egy szem, akkor nem kell a kieg. védekezés sem, de jobb a békesség, én azért alkalmazni fogom

2016. júl. 20. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válasz neméppen pontos, tablettánként változik. Az enyém (Velgyn) betegtájékozatójában például külön ki van emelve, hogy a kihagyott tablettát akkor is be kell venni, ha ez az aznapival egyidejűleg történő bevételt jelenti. Amint észreveszed, hogy kimaradt egy, pótlod, a mait meg pontosan beveszed és így tovább, nem lesz semmi gond, velem is előfordult már párszor :)
2016. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem meliane, és nekem is ezt írta a betegtájékoztató.

szóval kettőt vettem be egyszerre.

2016. júl. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!