Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Általában egy héten csak...

Általában egy héten csak egyszer van székletem! Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Már jó pár éve ez van, a szüleim is tudnak róla de szerintük ez normális. De én már kezdek kételkedni. Nem is tudom mikor kezdödhetet ez az egész de, most jott szerintem el az idő, hogy tegyek ellene valamit.14/l

2016. júl. 23. 14:22
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
Egyik oka ha kevés folyadékot iszol, egy kis termetű lánynak is szükséges a napi 1,5 l. Melegben mint most 2 - 2,5 l / nap. Ne éljünk részleges kiszáradásban mert nem tud úgy távozni aminek kell. Túl sok folyadékkor meg híg lesz, az se jó. Igyál rendesen és beáll. Ez alapeset ha nincs valami más dolog, de indíts ezzel.
2016. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, de még függ a tápláléktól is. A prof. aki vastagbél daganattal műtött, javasolta a rendszeres búzakorpa fogyasztást, valamint a tök félék másnapra nálam mindig meghozzák a székletet. (Sütőtök, cukkini, stb.) Nem hajtanak meg, egyszerűen van mit kipakolni.
2016. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Őrölt lenmag sok folyadékkal. Nekem is volt ilyen problémám, azota minden nap van 😃
2016. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet egészben nyers lenmagot is elrágcsálni.
2016. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
például jöjj rá mire vagy allergiás.én például nem ihatok kólát,ha egy napig nincs székletem,benyomok egy 1.25 literest utána úgy kaksizok mint a kisangyal,mindent kivisz.de hangsúlyozom én allergiás vagyok rá,aki nem annak semmi baja tőle.
2016. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Heti 1-szer nagyon kevés!!! Igyál naponta minimum 2-3 liter folyadékot (ne cukrost, mert az még megköti a székletet), a legjobb az ásványvíz. Emellé igyekezz minél több rostdús táplálékot fogyasztani, pl. sok zöldséget, rostos gyümölcsöket, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt egyél, fehér rizs helyett barnát. Minél egészségesebben és kiegyensúlyozottabban táplálkozol, annál gyorsabban helyreáll az emésztésed! Ja, és ami még nekem bevált: 7 éve minden reggel megiszok egy Actimelt! Azóta nincsenek ilyen problémáim, előtte sokat kínlódtam én is. Mondjuk én a táplálkozásomat is gyökeresen megváltoztattam a fent említett módon...
2016. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Velem is ez van. És iszok eleget egy nap.

Nekem ilyenkor csak meg kell innom egy energiaitalt vagy, ha más nincs egy kávét. Ettől egy órán belül el kell mennem wc-re, de nem lesz hasmenésem, teljesen normális. Olcsóbb, mint a hashajtók. Alap esetben sajnos le kellett szoknom ezeknek a fogyasztásáról napi szinten, mert kisebb kellemetlenségeket okoztak.

Ami még jó lehet az a reggilizés naponta.

2016. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden nap éhgyomorra egyél meg egy pohár joghurtot üresen. Igyál meg rá egy pohár vizet, vaqy teát. Este egy evőkanál őrölt lenmagot egyél meg. Napközben pár szem szilvát, most itt az idénye. Télen pedig aszalt szilvából egyél meg 3-4 szemet naponta.
2016. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én igazábol nagyon keveset iszok, napi fél-egy liter körül is akkor is kólát vagy valamilyen cukros löttyöt iszok. Ezen megprobálok változtatni!
2016. júl. 24. 20:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Éhgyomorra szodabikarbonás xitromos viz

Sok csipőspaprika,kávé,aszkorvinsav,mozogj sokat,savanyukáposzta- nekem ezek segitenek

2016. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!