Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése okozhat...

Fogamzásgátló szedése okozhat hajhullást és pattanásokat?

Figyelt kérdés

Fél éve szedek Harmonet fogamzásgátlót, és kb 1 hónapja kezdett el hullnia hajam. Fésűbe minden nap marad kb. 40 szál, a hajmosást inkább nem is számolom. A másik a pattanások, ami leginkább a homlokomon és az államon jelentkezik. Eddig sose volt gondom se a pattanással, se a hajammal, fésülésnél max. 1-2 szál maradt benne. Erre tudok gondolni csak mert más drasztikus változás nem volt mostanába az életemben, szedek hajvitamint is évek óta.

Vettem Helia-D hajszeszt, meg Alpcecin C1-es sampont, de gondolom cseszhetem őket, ha belső eredetű a dolog. Anyaék szerint meg csak bemesélem magamnak és "pár" szál miatt nem kéne így kiakadnom...

20/L


2016. júl. 29. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
És ha nőgyógyásznál rákérdeznél? Ui- a rendszeres nemi élettől rendeződni szoktak ezek a dolgok, nem előjönni..
2016. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen! A fogamzásgátló durván felboríthatja a hormonháztartásod és ez hajhullást, pattanásokat (egyéb kellemetlen panaszokat) okozhat 😩

Szerintem érdemes lenne visszamenni a nőgyógyászhoz és másik gyógyszert kérni! Mondd el neki, miért... Lehet, hogy másik gyógyszerre nem reagálna így a szervezeted!!!

Egyébként: a hajhullás napi 100 szál kihullása fölött számít kórosnak (fodrász vagyok, tanultuk!), de ha azt tapasztaltad, hogy megnövekedett az eddig kihullott mennyiség, akkor azt sajnos okozhatja a gyógyszer! Az egyik vendégem fele haját (szó szerint vedd: majdnem megkopaszodott!) elveszítette a fogamzásgátló miatt (góckutatás után derült ki Nála, hogy a gyógyszer miatt felborult hormonháztartás volt a hibás). És a bőrpanaszokat is okozhatja a gyogyi 😩

Persze a legtöbb nőnek meg sem kottyan a fogamzásgátló szedése, de minden ember más, másképp reagál mindenki szervezete!

2016. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!