Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgától igy nem hizhatok...

Fogamzásgától igy nem hizhatok? Vagy ez butaság?

Figyelt kérdés

Ha elkezdek szedni fogamzásgátlot akkor ugye ügyelni kell, hogy ne együnk többet mint amennyit szoktunk.

De ha abba hagyom akkor az után is figyelnem kell, hogy mennyit eszek?

Mert mindent meg akarok tenni, hogy azért 3kg-nál több ne jöjjön fel.



2016. aug. 2. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

15 éve kezdtem el szedni tiniként a gyógyszert. Semmi mellékhatása nem volt. A 10 év alatt többet is kipróbáltam (megszüntették ami bevált), de hízás egyiknél sem fordult elő (pedig mindig összevissza ettem mindent).

Ezek már annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy csak akkor kell különösen odafigyelned az étkezésre mellette, ha nagyon hajlamos vagy hízásra, és amúgy is figyelsz az étkezésedre, bevitt kalóriára.


De ne gondold, hogy a fog.gátló valami brutális szer, amitől megkergül a tested...

2016. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmit okoz (érzed hogy jönnek fel a kilók pedig nem eszel többet , mozogsz) akkor le kell cserélni, ennyi a lényeg.

Alapból érdemes figyelni magadra mellette hogy mennyit eszel, mert étvágyat okozhat, de ellen kell állni :)

Én is pl előtte azt ettem amit akartam, magas hormontartalmú mellett simán tartottam a súlyom, de most Nuvaring mellett már figyelnem kell magamra mert egy elengedett hét meglátszik :D (egy köztes gyógyszertől hogy a magas után ne rögtön legyen alacsony pajzsmirigy alulműködésem lett mert az akkori orvosom sose nézte a TSH-mat de szerencsére még akkor is kezdeti szintű volt és könnyű volt normalizálni...) de a korral is jár hogy ahogy halad előre úgy lassul az anyagcsere is. +1kg-ba vagyok stabilan, 7 évnyi fogamzásgátlózással a hátam mögött.

2016. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mai tabletták nem okoznak hízást ha mégis akkor váltani kell, én a 46 kilómmal pedig örülnék is vagy plusz 6-7kg-nak. Egy éve szedek tablettát, semmi változás.
2016. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem jönne jól az plusz 6-7kg:D


De ahoz képest sokan irják itt, hogy meghiztak...

2016. aug. 2. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!