Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rezidensnél fogok szülni. Ez...

Rezidensnél fogok szülni. Ez mennyire biztonságos? .

Figyelt kérdés
Mai napon úgy alakult, hogy megkérdeztem, hogy szülhetek-e nála, szimpatikus, eddig nem csinált semmi rosszat, nem úgy mint akikhez eddig jártam, mondta, hogy persze. A doktorija megvan, bár nem vagyok egy sima eset, így is vállal - hiba volt? Volt valaki így? Vagy mit tegyek? Tudom, hogy referál a főorvosnak, de mi van ha baj van?.... Felelőtlen voltam?...

2016. aug. 3. 18:04
 1/5 A kérdező kommentje:
És igaz-e az, hogy egyedül lesz benn a szülésnél?.... v ott lesz benn vele valaki aki idősebb rutinosabb?....
2016. aug. 3. 18:08
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rezident végzett orvos, nem rosszabb, mint egy öregebb. Söt van elönye is: mivel nemrég végzett, az aktuális zsinten van, emellett egyes ritkább problémákat hamaérbb felismer, mint az egyéb orvosk, mert neki még frissen a fejében van.


Emellett egy szüléskor sosincs egyedül az orvos, ott a szülésznö is, meg bármilyen komplikáció adódik, bármikor oda tud hívni mást segíteni.


De ha egyedül vállahat szülést, akkor már nem igazán gyakorlatlan, már jópár szülést végzett felügyelet alatt, mire lehetöséget adnak neki erre.


NEm voltál felelötlen és nem vagy magadra hagyva, szükség esetén egyböl ott van segítség!

2016. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy fiatal dokim van és nagyon bízom benne. Akik szinte kezdő korában, 10 éve vagy még több szültek Nála, mindenki elégedett volt.
2016. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt olvastam, hogy a rezidens 7 évig rezidens a doktori megszerzése után. (?)

Más esetleg szült már úgy hogy rezidens volt benn nála csak? A 7 év az arra kell, hogy tapasztalatot szerezzen nyilván, de akkor a mentora illő, hogy kövesse és ha gond van, elérhető legyen, tehát akkor ki van biztosítva maga a szülés is, ha jól sejtem és kisebb akkor a komplikáció esélye.... Bár a gyakorlatlanság bármit hozhat. (?)

Egyszer anno valakinél voltam Bpesten, a fogászati konzerválónál, ott a hallgató kikérte magának, aki tömte a fogam (bár ne tette volna!) hogy ő még nem doktor, és amikor elindította a fúrót, ugrott egyet, hogy jééé ennek a fúrónak micsoda hangja van! Na ő volt a kezdő szerintem. Akkor még merészebb voltam és könnyebben bevállaltam, hogy az csak egy fog.... De bizonytalan lettem, mert ez most egy gyerek és két élet van kockán.... Nyilván azért ő már orvos és akkor már van minimum 3 év gyakorlata (ha 3-7-évig van ez a rezidens fokozat....)

2016. aug. 3. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi egyetem elvégzése után 2 évig rezidens valaki, utána még 3 évig szakorvosjelölt, utána tehet szülészet-nőgyógyászat szakvizsgát.

Én is rezidens vagyok egy klinikán. Nálunk úgy van, hogy a szülőszobában van gyakornok (aki rezidens vagy szakorvosjelölt), ha valakinek nincs választott orvosa, akkor ő intézi a dolgokat. Ha valami gond van, akkor természetesen hív szakorvost. Valamint a császárt sem rendelheti el, azt is szakorvosnak kell kimondani, hogy akkor műtő. Ha műtétre kerül a sor, akkor ált. a gyakornok végzi, de természetesen szakorvosnak jele kell lennie, ha bármi gáz van, át tudja venni.

Gyakornok is vállalhat kismamát, de ugyanúgy, ha valami gáz van, úgy is szól, ha műtét kell, akkor meg úgy is megnézi a szakorvos, ő rendeli el.

2016. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!