Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudjak a tampon...

Mit kell tudjak a tampon hasznalatarol? Mennyire biztonsagos? Hany orankent kell cserelni? S faj e az elso felrakas?

Figyelt kérdés
2016. máj. 5. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden tampon dobozában van egy használati útmutató, azt olvasd el. Teljesen biztonságos. Nem kell óránként cserélni, elég a vérzésnek megfelelően, de 6-8 óránál tovább nem maradhat fent a fertőzésveszély miatt. Az első felrakás mindenkinek más. Nekem nem fájt, másnak igen. Próbáld ki, és minivel kezdj, az általában nem fáj.
2016. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Biztonságos, nagyon ritka esetben okozhat betegséget, ez benne van a tájékoztatóban, betét mellett ilyen nem alakulhat ki. Én egyébként amiatt szoktam le a tamponról, mert a hüvely izomzatának nem tesz jót, de amúgy kényelmes megoldás volt amíg használtam.
2016. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6-8 óránként cseréld es mivel most kezded használni éjszaka rakj betétet nehogy át aludd azt a 8orat mert Toxikus sokk szindrómád lehet ritka de nagyon könnyen előfordulhat

Amúgy ha sokáig van fent mas fertőzésed is lehet

Viszont ha 3-4 óránként cseréld akkor kisebesedsz odalent es elfertozodhet az a seb is

Csak tedd fel lesz meg az órát h mikor volt ez aztán cserélj

Kezd Mini tamponnal es ne első két menstruacios napon hanem a harmadikon

A Mini támpont kevésbé érzed es kicsit gyakrabban kell cserélni de könnyebben hozzászoksz

Nekem első nap meg mindig faj a közepes támpontol a hasam :)

2016. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor használd, amikor annyi a vérzés, hogy könnyen felcsúszik. És ne félj attól, amit az előző írt. :)
2016. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam h féljen hanem hogy tudja

Nekem volt mar gondom sajnos mert nem mondtak el mindent :) jobb mások hibájából tanulni :) de igaza van az előzőnel

Ne félj csak vigyázz magadra :)

2016. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!