Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lány esetében hüvelyi...

Szűz lány esetében hüvelyi uton hogyan csinálnak egy általános nőgyőgyászati vizsgálatot, egyáltalán van-e különbség ilyenkor szűz és nem szűz között?

Figyelt kérdés
És szűznél szintén hüvelyi uton hogyan megy a rákszűrés,van különbség mint aki már nem az?Ha valaki nem tágul könnyen annál van kisebb eszköz ilyenkor?
2010. ápr. 18. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Van kisebb de általában nem szoktak ott lent vizsgálni olyankor,max végbelen keresztül.Bár amelyik.. Többnyire akkor nem szoktak.
2010. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak mert hallottam a hüvelyi utoni vizsgálatról,és egy barátnőm aki szűz volt és még általános iskolás a cukra miatt nála egy pálcikát dugtak fel és vettek mintát.Szóval csak a rákszűrésnél használják azt a fémízét?Akkor mond el létszi,hogy nem vagy szűz,hogy zajlik a sima és hogy a rákszűrés,ha nem írnék vissza ne haragudj,de folyton elmegy az internet.
2010. ápr. 18. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

én szűz voltam mikor először mentem, és igen kis pálcikával vett mintát, és ujjal tapogatott ki ott bent.

mikor már nemvoltam szűz, akkoris pálcikával vett mintát, de ilyen fémeszközzel is megvizsgált belülről.

amúgy végbélen keresztül mamár nemnagyon vizsgálnak, az én orvosom szerintem a 90hez közelít, olyan idős:D de még ősem vizsgált végbélen.

vannak szűz fémeszközök amik lényegesen kisebbek, így nem sértik a szűzhártyád. a szűzhártya különbensem egy komplett hártya, azon vannak lyukak, vagy egy vagy több. a menstruációs vér is azon távozik. szüzesség elvesztése alatt pedig azt értjük, amikor az a lyuk vagy lyukak tovább szakadnak.

2010. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,lenne még egy kérdésem ha nem zavarlak.Van egy barátnőm és ő igaz hogy nem szűz,de folyton befeszít,ő is kérheti,hogy kisebb eszközzel vizsgálják meg úgye?
2010. ápr. 18. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:
ha folyton befeszít azon a kisebb eszköz sem fog segíteni, ugyanúgy kellemetlen lesz. de megemlítheti a nőgyógyásznak h nemtud kellőképpen lazítani, ezért mindig fáj neki
2010. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké és köszönöm
2010. ápr. 18. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Szül-nőgyógy. klinikán dolgozom, és nálunk a szűzlányokat végbélen keresztül vizsgálják. Ha valakinek nem volt még szexuális kapcsolata, akkor nincs rákszűrés, mert a méhnyakrák azoknál fordul elő, akik szexelnek. A pálcikával baktériumtenyésztésre tudnak mintát venni. A végbélen keresztüli vizsgálat azért kell, mert így tudják megítélni a méh helyzetét, nagyságát. Van, amikor a szűzhártya elég tág ahhoz, hogy az orvos 1 ujja befér, de nem szokták erőltetni a dolgot.

Van kisebb eszköz, de nem szokták ilyen helyzetben használni, nehogy sérülést okozzon.

2010. ápr. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!