Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor áll helyre a rend a...

Mikor áll helyre a rend a fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Szedtem régen fogamzásgátlót, akkor nem is volt semmi bajom vele, majd abbahagytam egy évre. Újrakezdtem idén júliusban, de borzasztók voltak a mellékhatások (állandó fejfájás, hasfájás, végtagfájdalom, hányinger, libidócsökkenés, hüvelyszárazság). Az első hónapot sem tudtam végig szedni, végül a párom mondta, hogy hagyjam abba, mert már neki volt rossz nézni a kínlódásomat. A libidóm, a szárazság (a szex eleje néha fáj is kicsit), a ciklusom meg a folyásom még nem állt helyre, pedig már majdnem 3 hete abbahagytam. Aki járt már hasonló módon annak mennyi időbe telt? Tudom, hogy mindannyiunknak más a teste, a működése, de szeretném, ha megnyugtatnátok.

Köszi:)



2016. aug. 8. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ez szerintem nem a gyógyszer, hanem valami más - menj inkább el nögyógyászhoz.

Emellett világosan leírják a betegtájékoztatóban, hogy nem szabad félúton abbahagyni a levél szedését, mert az teljesen bekever a hormonrendszerbe - szóval valószíüleg amgadnak köszönheted, hoyg ennyire megzavarodott a hormonrendszered.

Ha elolvastad volna figyelmesen, amit ott írnak, akkor tudhatnád, hoyg amennyiben problémák lépnek fel a szedés során - föként az elsö két hónapban -, akkor továbab kell szedni a tablettát, és elmenni az orvoshoz, mert csak így tudja megállapítani, mi a probléma oka. Ha csak úgy abbahagyod, akkor erre nincs lehetöség

2016. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tájékoztatóban pedig pont az van, hogy bármikor abba lehet hagyni a szedését. És egyértelmű, hogy ezek a tünetek akkor kezdődtek, tehát attól van.
2016. aug. 8. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyéni. Valakinek rögtön, valakinek pár hónap. Türelem!
2016. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Végül mennyi idő volt, mire a szárazság helyreállt?
2021. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!