Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A sok antibiotikum mennyire...

A sok antibiotikum mennyire lehet hatással a fogamzásgátlóra és a menstruációra?

Figyelt kérdés
Sajnos az elmúlt két hónapban négyszer is kellett szednem antibiotikumot különböző problémákra (fog, felfázás..) persze közben szedtem a fogamzásgátlót is, egy jó adag probiotikummal, hasmenésem ugyan nem volt, de a ciklusom mégis megváltozott, már másodjára van, hogy egy héttel előtte elkezd görcsölni a hasam, feszülni a mellem. Főleg inkább a görcs zavar, mert eddig nem igazán volt ez. Lehetséges hogy a sok antibiotikum okozta ezt? Mit tudok tenni ellene, hogy ez mihamarabb elmúljon?
2016. aug. 10. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem az antibiotikum és a fogamzásgátló együttes szedése, hanem inkább a felfázás okozhatta, hogy hamarabb jött meg a menstruációd.
2016. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum akár teljesen semlegesítheti a fog. gátlót, olyan, mintha nem is szednéd. Vagyis simán lehet mellette olyan ciklusod, mint egyébként, így egy gyulladás simán lehet hatással rá.
2016. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem jött meg előbb. Időbe jött meg, csak egy héttel előtte már elkezdett menstruáció szerű görcseim lenni, feszül a mellem, kívánós vagyok. Felfázásom már nincs, most csináltak vizelet tenyészetet és negatív lett, az teljesen elmúlt. Egyéb ötlet? :)
2016. aug. 10. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlótól nem igazán tudom mi lehet ilyenkor, mert nem szedek :D

Viszont mikor antibiotikumot szedtem, nekem naagyon görcsölt a hasam (am nem szokott) és sokkal erősebb volt a vérzés. Persze lehet nem e miatt volt, de gondoltam leírom :D

15/L

2016. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az előző ciklusnál én is ezt tapasztaltam a három antibio után...lehet van benne vmi :) szörnyű ez :/
2016. aug. 10. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mostmár folyamatosan fél éve szedek antibiotikumot egy hosszabb egészségügyi probléma miatt, az eddig ált. 25 napos ciklusom most másfél hetet késett! Nem tudom, hogy az antibiotikumtól vagy a stressztől (mert az is volt), de nem elképzelhetetlen hogy az antibiotikum is bezavar...
2016. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem tuti van benne valami...még azt el tudom képzelni, hogy nálam a fogamzásgátló nem szívódott fel rendesen és vmi hormonprobléma lehet, de sztem simán van ilyen amúgy is ha valaki nem szed fogamzásgátlót...:/ annyi biztos, jobb elkerülni és megelőzni, mert uténa csak a baj van...
2016. aug. 10. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!