Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen panaszokkal forduljak...

Ilyen panaszokkal forduljak nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és szűz. November 7-én lesz 2 éve, hogy menstruálok. Nagyjából egy évig semmilyen panaszom nem volt a mensivel kapcsolatban, azonban egy éve körülbelül minden menstrúációm nagyon fájdalmas, sokszor nagyon erős is a vérzés, olyannyira, hogy szó szerint ömlik belőlem. Illetve a ciklusom rendezetlen. Sokszor normális hosszúságú, pl 28 vagy 32 napos, de egy két alkalommal megesik a több mint 40 nap is. A jelenlegi is 43. A leghosszabb 46 volt. Szerintem ez nem normális, ugyanis 6 napos, abból az első három nap lehetetlen, hogy nem veszek be fájdalomcsillapítot. Ráadásul a görcsoldó nem hat nekem, szerintem túl gyenge. az előző mensim második napjám borzalmas fájdalmam volt, sírtam is. Anya azt mondja hogy neki is fájdalmas volt fiatal korában, de én abban nem vagyok biztos hogy neki ennyire. Leírás alapján ez egészségesnek tűnik, vagy kéne menni nőgyógyászhoz? Nagyon félek attól.

2016. aug. 11. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Én mindenképp meglátogatnám a nőgyógyászt a helyedben. Ha Ő is azt mondja, nincs semmi baj, akkor megnyugodhatsz....így meg ugye kételyek közt őrlődik az ember....mert bármi lehet.
2016. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normális ez még a korodban.
2016. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
14 évesen emlékszem nekem is volt, hogy két hétig késett, de olyan is volt hogy 1 héttel korábban megjott. Talán 18 éves lehettem amikor már max csak 1-2 napokat késett. Emiatt még nem kell aggódnod. :) Viszont nekem már 2 éve iszonyat fáj ha megjon ( hányás, hasmenés a gorcsolestol) ez úgy két napig tart, addig nem tudok kikelni az ágyból . Régen is fájt, de nem ennyire. Fogamzásgátló ellenes vagyok, magam próbáltam rajonni, hogyan szabályozhatnám a fájdalmat, és most úgy néz ki, hogy a maca por segített :D nagyon örülök neki, nem jó egészséges fajdalomcsillapitokon elni. Egyepkent próbáltam a premens tablettát is egy hónapig, esetleg olvass utana... :) remélem segítettem, Szia
2016. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!