Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati citológiai lelet?

Balogh Zsozsó kérdése:

Nőgyógyászati citológiai lelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A leletemre az van írva: hámsejt rendellenességek.

ASCUS. Volt már valakinek ez írva a leletére? Mit jelent pontosan?



2016. aug. 12. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
ASC-US: bizonytalanul megítélhető kóros laphámsejtek - HPV szűrés és kontroll javasolt
2016. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekem még nem volt ilyen, de pontosan ezt jelenti az ASC-US: "bizonytalanul megítélhető kóros laphámsejtek. HPV szűrés és kontroll javasolt"

Ez alapján azt gondolom, hogy nem nagyon gázos a helyzet (akkor súlyosabb lelet és műtét lenne szükséges, de nem vagy teljesen egészséges odalenn).

2016. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És miért van az, hogy bizonytalanul megítélhető? Azt mondta a doki nem rákos sejt, de az is lehet belőle. Gondolom, ha nem kezelem. akkor szerintetek még időben elmentem? Egyébként minden évben megjelenek szűrésen.
2016. aug. 13. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom azt jelenti, hogy esetleg rosszindulatúvá válhat, ha nem kezelik....továbbá szerintem sűrűbben kell majd ellenőrizni. Mindenben hallgass az orvosodra!
2016. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenben hallgatok. De csak annyit mondott, hogy három hónap múlva megismétlik. Ne lehetne már most egy HPV tesztet csináltatni?
2016. aug. 14. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos oka van annak, hogy várnak 3 hónapot! Biztosan van egy regenerálódási idő, mire újraépülnek a sejtek, ezt ki kell várni.Ha most mennél, akkor lehet, hogy nem mutatna még megfelelő eredményt a teszt.
2016. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam, csak olyan hosszú idő, és én nagyon para vagyok mindenben.
2016. aug. 14. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!