Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha használtam már egyszer...

Ha használtam már egyszer tampont, akkor lehet toxikus sokkon?

Figyelt kérdés
Elégge megijesztettek ma vele :( 14/L

2016. aug. 21. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Előbb olvass utána a toxikus sokknak!


Nem hiszem el, hogy valaki az internet korában 14 évesen ennyire buta legyen!

2016. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29 eves vagyok,15 evig hasznaltam tampont,semmi bajom nem volt, egeszen iden tavaszig. Reggel megjott, felraktam egyet mert utaztam, masfel ora utan rosszul lettem tole, felment a lazam,emelyegtem, fajt a fejem, torkom,stb. Gondoltam jobb kivenni, az alatt a menzesz alatt utana csak betetet hasznaltam. Eltelt egy honap,jott a kovetkezo, gondoltam na probaljuk ujra. Ismet rosszul lettem egy ora utan, kivettem,jobb lett. Elmentem orvoshoz, es szabalyosan letiltott a tamponrol. Ugyhogy igen, ha nekem ennyi ev utan problemam lett belole, siman lehet neked is.
2016. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a használati utasításnak megfelelően, higiénikus módon használod, abban az esetben az ezredik használat után sem valószínű, hogy toxikus sokkot kapjál!

Azonban ha koszos kézzel helyezed fel, vagy napokig bent felejted, úgy van már esély, hogy bajod lesz tőle.

2016. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor hasznalj tampont ha nagyon megvan, vagyis a havid elejen. Ha mar kevesbe, akkor inkabb betetet, mert a tampon kiszarit belulrol. Ha ilyenkor tampont eroltetsz magadba, akkor serulhetsz belul. Ezen kivul csereld, ne hagyj egy tampont magadban egesz nap. Este vagy ha otthon vagy, akkor pedig minden esetben a betet ajanlom, az a jo ha kijon aminek ki kell. Persze lehetsz erzekeny, es ha ugy erzed valami bajod van, menj orvoshoz.
2016. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor esélyes, ha 6-8 óránál tovább hagyod bent, koszos kézzel nyúlkálsz oda, egyébként elég kis esélye van. Tehát ha rendeltetésszerűen használod, akkor nagyban csökkented a veszélyt.


Mindig a vérzésednek megfelelő méretet használj, moss kezet alaposan előtte-utána, ha nincs meg (mielőtt megjön, már a végén) NE használd, olyan már sajnos történt velem, hogy azt hittem, még meglesz, tettem fel tampont, aztán fájdalmasan és szárazon szedtem ki magamból... egy hétig nem volt semmi "akció" arrafele, annyira fájt.


Tény, hogy óvatosabbnak kell lenni vele, mint a betéttel, de mióta tampont használok, soha nem teszek be betétet, mert kényelmetlen nekem és sok balesetem volt már csak simán az ágyban lazulva is. Még alváshoz is az van bent, de olyankor nagyon figyelek, hogy ne legyen bent 8 óránál tovább, ami nálam nem veszély, mert általában felkelek az éjszaka közepén, s így ki tudom cserélni egyszer este is.

2016. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az rögtön jelentkezett volna... Úgy tűnik, azt se tudod, mi az.
2016. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!