Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vizsgál meg a nőgyógyász?...

Hogy vizsgál meg a nőgyógyász? (részletesen)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és gondoltam elmegyek mert elég erős a vérzésem szűz vagyok...hogy vizsgál meg?Meg azt is leírod hogy ha nem vagyok szűz akkor hogy vizsgál meg?
2016. aug. 21. 21:31
 1/3 anonim válasza:

Miben teljesedik ki ez az erős vérzés? Rövidek a ciklusaid? Sokáig tart a vérzés? Van más tünet is? Mindenkinél változó a ciklus hossza. Ha kóros, természetesen el kell látogatnod, de nem tudom elképzelni mit tudna tenni az érdekedben. Ilyenkor általában gyógyszert írnak fel (hormon) de ennyi idősen nem szabad, hogy szedj! Az is lehet még nem állt be a menstruációd, és még változhat az évek alatt.

Egyébként általában úgy megy, hogy kérdez tőled: mikor jött meg először, szűz vagy-e, szedsz-e valamit, hány naposak a ciklusaid stb. Valószínű a nemi életedről nem nagyon fog kérdezni a korodra való tekintettel. Ha általánosan megvizsgál, akkor csak 'benyúl' ill. Megnézi van-e elváltozás. Esetleg végezhet citológiát, ekkor mintát vesz.

Én úgy gondolom, érdemes az első aktus után menni nőgyógyászhoz, ha nincs valami rendkívüli probléma. De elég kevés infót adtál ahhoz hogy ezt meg tudjam becsülni (nem mintha az én dolgom lenne). Remélem segítségedre voltam

2016. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

elmentél már? mert ha nem, esetleg mehetsz gyerek nőgyógyászhoz is, lehet hogy az jobb lenne ilyen korban!


amúgy nekem azt szokta, hogy megkérdezi mi a baj, kéri hogy vetkőzz le deréktól lefelé (cipő maradhat), felülsz a székre, benyúl, megtapintja a méhszájat (az kicsit kellemetlen), megnyomkodja a hasadat (a méhedet tapintja ki), jobb helyeken bedug egy ultrahang izét, megnézi a petefészkedet (lehet hogy szüzeknek ezt nem csinálják), bedug egy ilyen tágító izét (kacsa a neve, állítólag szüzeknél kisebbet használnak), és vesz egy rákszűrés kenetet, de ezt csak akkor csinálja ha nem vérzel. ezután felöltözöl és elmondja hogy mit látott, van-e baj, ha van valami ad tanácsot vagy gyógyszert vagy elküld más vizsgálatra, és ennyi

2016. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem voltam még...
2016. szept. 21. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!