Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem veszélyes a tampon strando...

Nem veszélyes a tampon strandon? A madzag felszívja a kórokozókat

Figyelt kérdés

Mivel a madzag kint van, szerintem simán magába szív akármit, vezetve a tamponba, a hüvelybe, mindez mellett 30 fokban sül az ember, szóval "pang" bent a vér....


És gyerekmedencében is lennem kell, ahova pisilnek a gyerekek...


Mennyi az esélyem, hogy nem lesz bajom....?


2016. aug. 28. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Medence után azonnal cseréld, de gyerekmedencébe biztosan nem mennék be, olyan nagyon szívesen még a rendesbe sem...
2016. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szívja fel a madzag a kórokozókat, akármit. Ha így lenne, már az egész világon betiltották volna és a nőgyógyász társadalom is erről papolna.

Ha meg gondokat, súlyos gondokat okozna a medence vize, akkor ott megtiltanák a fürdést. Ugyebár alig van olyan ember, aki nem pisil bele a vízbe. A nem jól lemosott fenéken is maradhatnak székletbacik. Mégis a fürdők jól meg tudják oldani a megfelelő tisztítószerekkel a fertőzésveszély elkerülését, minimálisra csökkentését. Ha nem így lenne, nem működhetnének strandok, uszodák sem az egész világon.

Ezen kívül sok-sok millió strandoló, úszó nő lenne folyamatosan ilyen-olyan beteg a tamponhasználat, uszodahasználat alatt. Igaz, előfordulnak betegségek, súlyos állapotok, akár még halál is a tampontól, (megváltozott pH miatt, hormonális zavar miatt, immunrendszeri betegség, más betegség, fertőzéshajlam miatt, konkrét már meglévő fertőzés miatt, egész napos vagy több napos tamponhasználat miatt - nem cserélt tampon miatt, apróbb hámsérülés miatt, ahol a kórokozó bekerül, stb.)de általánosítani nem lehet.

A lényeg a megfelelő saját higiéné megtartása, egészséges életmód-immunrendszer kialakítása, megfelelő tamponhasználat, biz. sérülés/betegség alatt a strandolás elkerülése.

Az esély a betegség kialakulására megvan, de csekély. Ha beteg vagy, nem jó a pH-d, sérült a nemi szerved valahol, 1-2-3 naponta cseréled a tampont, vagy koszos kézzel cseréled a tampont, akkor az esély egy fertőzés kialakulására magasabb.

2016. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ami a tamponnal sokkal valósabb probléma, az nem ez. Sokkal inkább nagyobb baj, hogy a tamponhasználattal a izmok ellazulnak és ezért vizelet és széklet visszatartási gondokkal kell majd szembenézni. Ez sokkal nagyobb baj. Az első, rendes tampont használó generáció lassan abba a korba ér, ahol ezek a gondok jelentkezni fognak. Nyilván nem 20 évesen jön ez elő.

(Egy szintén tampont használó nő)

2016. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves 3#!

Engem érdekelne az a szakirodalom, ahol széklet - vizelettartási problémáról beszélnek tartós tamponhasználat miatt.

2016. aug. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pedig tényleg így van! Voltam több előadáson, ahol SZAKEMBEREK beszéltek erről, sőt illusztrálták is. Nem tudom sajnos úgy visszaadni, és fogalmam sincs, hogy hol olvastam. De a tampon ellazítja az izmokat és idővel ilyen hatásai lesznek.
2016. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...Időnként esik kék hó és kutyák potyognak az égből és ezekről SZAKEMBEREK beszéltek előadásokon, de már fogalmam sincs, hol volt ez, ki beszélt és mikor és hol történt és miért... Te ezt elhiszed nekem? Biztosan így nem!

Ezt egyáltalán nem bántásként írtam le. Tudod, ha valami fontosan állítunk, valami tudományos dolgot említünk, akkor célszerű odaírni pár konkrét irodalomjegyzéket, nevet, mert e nélkül a mondataink teljesen hiteltelenek, megtévesztőek lehetnek, lesznek és áltudományos blablaság lesz belőlük és lesznek olyanok, akik elhisznek valamit, ami ráadásul nem is igaz (ha az előírásoknak megfelelően használjuk) és ezzel a hittel megnehezítik a saját további életüket.

2016. aug. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!