Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az anorexiásoknak tényleg...

Az anorexiásoknak tényleg sokkal később jön meg? Miért?

Figyelt kérdés

Van 1 tippem:azért, mert napjában kb 1 csésze kávét isznak-nem táplálkoznak rendesen.De akkor mit kéne enniük, hogy megjöjjön?

(ne nézz hülyének, nem igazán megy az értelmes megfogalmazás!:))


2010. ápr. 21. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem később jön meg hanem meg sem jön.

A szervezetük teljesen legyengül, a hormonrendszer felborul, vérzészavar, vagy teljes vérzésmentes állapot alakulhat ki.

2010. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát ez az!meg se jön nekik. Ami így tök jól hangzik, de közben összezavarodik az egész hormonháztartásuk.
2010. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is voltam anorexiás.azért nem menstruálnak,mert megváltozik a hormonszintjük,kisebb lesz a méhük.(nekem pl. 16 évesen olyan volt,mint egy 8 éves kislánynak),emellett rendkívül alacsony volt a hormonszintem.nem tudnak olyat enni,amivel visszahozzák a menzit.nagyon kevés anorexiásnak áll be rendesen a ciklusa,miután megygyógyul.nekem fogamzásgátlót kellett szednem,hogy megjöjjön,különben akár meddővé is válhattam volna.általában olyan 2 év szükséges,hogy rendeződjön a ciklus.nekem szerencsére hamar sikerült kigyógyulnom,és a menzim is helyreállt.
2010. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szervezet azért reagál így mert ha van menstruáció akkor van peteérés akkor lehetséges a teherbeesés. Egy anorexiás legyengült nő pedig nem alkalmas egy egészséges gyermek kihordására
2010. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberi testben a női hormonok zöme a bőr alatti zsírszövetben szintetizálódik. Amennyiben ez nincs, akkor a nemi érés is késik. pl. a balerinák közül sokaknak csak 18 éves korában jön meg a menzesze.

Ez persze férfiakra is igaz. A kövér kisfiúkban magasabb ösztogén szintet mérhetünk.

2010. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!