Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló kiíratásához...

Fogamzásgátló kiíratásához muszáj hüvelyi/végbélen keresztüli vizsgálat ha szűz vagyok?

Figyelt kérdés
Már évek óta dysmenorrheától szenvedek, ami azt jelenti, hogy minden menstruációmkor nagyon vérzek és görcsölök, ez párosul még torokfájással, hasmenéssel stb. már a menstruáció előtt egy héttel is. Semmi nem vált be eddig, és a gyerekorvos javasolta a nőgyógyászt és írjon ki nekem fogamzásgátlót mert az segítene, de semmi esetre nem szeretném magam megnézetni odalenn. Olvastam, hogy aki szűz, annak végbélen keresztül végzik a vizsgálatot, de kiírhatják a fogamzásgátlót ilyen vizsgálat nélkül is, csak ultrahangos vizsgálat elvégzése után?
2016. szept. 2. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló felíratásánál fontos a betapintásos vizsgálat. Javaslom, hogy magánhoz menj, és mond el neki hogy szűz vagy. Nem fog fájni, de vannak elváltozások, amikről te lehet nem is tudsz, de miattuk nem szedhetsz fogamzásgátlót. És vérvételire is el fognak küldeni.
2016. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Végbélen keresztül nem tudnak megvizsgálni. Hol olvastál ilyen marhaságot?
2016. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Okos és felelősségteljes orvos nem ír fogamzásgátlót vizsgálat nélkül, mert bajt csinálhat. Arról nem is beszélve, hogy célszerű megnézni, miért görcsölsz és vérzel ennyire, mert lehet hogy valamilyen szervi oka van, amit kezelni is lehet. Mindenképpen keress nőgyógyászt, nem normális, ha ennyire fáj. Jobbulást!
2016. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
[link] itt olvastam a végbélen keresztüli vizsgálatról
2016. szept. 2. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2es, de igen végbélen keresztül is vizsgálhatják, ez nem hülyeség
2016. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos errefelé csak buta orvosokkal találkozni... Az egyik barátnőmnek is ilyen problémája volt, ő sem akarta megnézetni magát, úgyhogy kiegyezett egy ultrahangos vizsgálattal de előtte megkérdezte az orvos hogy szűz-e és mondta hogy igen (természetesen az igazat mondta) és erre az orvos azt mondta hogy ő nem hiszi el hogy egy 18 éves szép lány szűz... Szóval nekem se mondjon ilyeneket mert dühbe gurulok... Ami még rátesz egy lapáttal hogy több éve még miután alaposan megvizsgáltam magam odalenn egy tükör segítségével szinte biztos vagyok benne, hogy szűzhártya nélkül születtem (igen, ez létezik), vagy még mikor régebben gimnasztikáztam átszakadhatott illetve simán felfér 2 ujjam is, szóval nem akarom hogy a doktor ebbe belekössön, miközben még tényleg nem voltam senkivel ezelőtt...
2016. szept. 2. 15:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval igen, nem attól félek hogy fájni fog, hanem hogy a bugyuta orvos megvádol és kioktat hoyg márpedig én hazudok, és leáll velem osztozni...
2016. szept. 2. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fog veled vitatkozni a doki. Tudják az orvosok, hogy a mai lányok általában tampont használnak már egészen fiatalon, a szexuális kapcsolat megkezdése előtt. Ez pedig azzal jár, hogy átszakad a szűzhártya.
2016. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!