Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS + hipofízis adenóma...

PCOS + hipofízis adenóma lehet egyszerre?

Figyelt kérdés

A tünetek,amikkel a nőgyógyászhoz mentem:

-rövid,kevés menstruáció (de az endokrinológus a vérképem alapján azt mondta, hogy van peteérésem )

- menzesz előtt még mindig pattanásos vagyok (27éves vagyok)

- elkezdtem szőrösödni ( mellbimbónál több,fekete szőrszál,az arcomon szőke,hosszú pihék )


Uh kimutatta,hogy PCO-van,de eközben felmerült hipofízis adenóma gyanú a vérképem miatt,nagyon magas volt a prolactin szintem,ami beigazolódott.

Ezt jelenleg bromocriptinnel kezeljük.



A kérdésem az,hogy egyik a másik hatásra lehet,vagy ez 2 különböző dolog,amivel kűzdenem kell?


Illetve a szőrösödés megállítható bármely gyógyszerrel? Nem szeretnék szakállas/bajszos nő lenni,de már tele lettem hosszú,fehér pihékkel amiket könnyen ki tudok tépni :(


2016. szept. 3. 18:56
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja,és még annyi,hogy a pajzsmirigyem alúlműködik, azt olvastam az is okozhatja a szőrösödést, ahogy a pco, illetve hipofízis adenóma is.

Nődokihoz el fogok menni máshoz is,mert akinél voltam abszolút fel se világosított,épp hogy kitessékelt a rendelőből 15.000 Ft után..


De jó lenne tudnom mi lehet a szőrösödés kiváltója,hiszen az utóbbi pár évben kezdődött, serdülőkoromig se volt ilyen jellegű problémám, 21-22 évesen kezdődött az egész.

IR vizsgálatra nem is küldtek!!

2016. szept. 3. 19:01
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! mi lett veled azóta? én is hasonló cipőben járok. Microadenomám van, és én is szőrösödök. PCO-m nincs, de azt olvastam hogy az lehet ciszta nélkül is. Most várom a vérvételi eredményeket.
2017. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!