Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent ez az eredmény? "....

Mit jelent ez az eredmény? ". Bár a genetikai vizsgálat eredménye negatív, még előfordulhatnak ritkább mutációk, emiatt javasolt újabb vizsgálatok elvégzése. "

Figyelt kérdés
BRCA1 és BRCA2 vizsgálatom volt, vagyis, hogy hajlamos vagyok e mellrákra. Fölhívtam a kórházat, és ezt olvasták föl az eredményemből, holnap megyek be a klinikára, de addig megőrülök az idegtől. Mit jelent ez? Endometriózis miatt szednem kéne a Visanne tablettát, de anyukám mellrákja végett el kellett végeztessem ezt a vizsgálatot.

2016. szept. 20. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem értek hozzá, de mivel én is olvasgatok a témában, ebből azt szűröm le, hogy a génvizsgálat nem mutat hajlamot, legalábbis azokra a BRCA génekre amikre nézték.Merthogy ebből a szűrésből is úgy tudom, hogy több szűrőcsomag létezik, különböző gének viszgálatával a BRCA-n belül.

Illetve minden génvizsgálatnál rá kell írni ilyesmi szöveget a leletre, mert le kell védeniük magukat.

Ezt onnan tudom, hogy a genetikai (terhesség 12.heti) és HPV szűréseknél mindkettőn az eredmény után volt egy ilyen jellegű szöveg.

Hány éves vagy? Hol csináltattad a génvizsgálatot? Megkérdezhetem,hogy mennyibe került?

2016. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! 31 éves vagyok, és nekem Debrecenben csinálták a Meddőségi osztályon a Nőgyógyászati Klinikán belül. Mivel édesanyám mellrákban szenvedett 45 éves kora előtt, így az orvos elküldhetett megcsinálni a tesztet ingyen. Egyébként valahol 250 ezer, de állítólag van, ahol csak 50 ezer a vizsgálat, ezt nem tudom pontosan. Ma voltam a dokinál és negatív lett az eredményem :)
2016. szept. 21. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

nagyon örülök neki!

Akkor most azért megnyugodtál? orvosoddal tudtál beszélni?

Nem tudod, hogy az is számít e, hogy elsőfokú rokon vagy másodfokú?

2016. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Tudtam beszélni az orosal, ma be kellett vigyem neki anyukámnak a szövettanát, mert fontos volt, hogy a progeszteron receptorok mennyire voltak jelen a daganatban. Mivel szinte semennyire, így ma megkaptam az első adag Visanne tabi receptemet ( 3 havi adag ), amit addig kell szedni míg babát nem tudunk vállalni. (anyagi okok miatt egyenlőre ez lehetetlen sajnos).


Úgy tudom főleg az elsőfokú rokon tehát édesanya vagy nagyszülő a lényeges, és hogy a 45. életévét nem töltötte e be a mellrák előtt.

2016. szept. 22. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!