Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terheléses cukor eredmény?...

Terheléses cukor eredmény? Alacsony?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam terheléses cukor vizsgálaton. ( most vagyok 19 hetes terhes ) Az éhgyomri cukor 4.2 mmol/l lett. Utána ennem kellett 1 kiflit és 2 dl tejet majd evés után kereken 1 órával újra levették a vért. Az eredmény ekkor 3,2 mmol/l lett. Nem kevés ? Az utóbbi hetekben többször is elájultam,rengetegszer szédelgek,ájuláshoz közeli állapotba kerülök. Lehetséges,hogy a cukor okozza a problémát ? Dokihoz csak jövőhéten megyek. Mit tanácsoltok addig ? Mit csináljak hogy szinten tartsam a cukrot és ne szédelegjek ?

2014. máj. 9. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
De kevés, egyébként ez a próba reggelis terhelés egy nagy kalap sz. rt ér! Normális cukor terhelés kéne!
2014. máj. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Én is meglepődtem amikor a beutalóra a kiflis dolgot írták és nem a cukroslötyi verziót. Remélem nem kell megismételni mert brutál nehezen találnak vénát. Tegnap 6x szúrtak meg a 2 vérvétel miatt mert sehonnan nem folyt a vérem. Most meg olyan a karom mint egy drogosé. Ilyenkor a sima újjmegszúrós cukor eredmény miért nem elegendő ? Eddig amúgy mindig rendben volt a cukrom. A családban sincs hála az égnek cukros. Viszont én írtó édesszájú vagyok ( persze a baba óta nagyon visszafogom magam,kb. negyedére csökkentettem a cukor fogyasztásom )
2014. máj. 9. 07:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ujjbegyszurós nem mér 100% pontosan, meg azt a kórház nem fogadja el annak eredményeként, hogy cukorbeteg vagy e.

Egyél lassan felszívodó szénhidrátokat, azok szinten tartják a cukrodat.

2014. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg biztosan nem vagy, hanem az inzulintermelésed lehet emelkedett. A cukorterhelést egyébként normál esetben a 26. hét környékén kell végezni, mert ekkora szokott kialakulni a terhességi diabetes. Ha rosszul vagy kaja után, akkor haladéktalan beszélj az orvossal, mert nem ártana inzulinszintet nézni.
2014. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nálad ez áll fent:

[link]


Jövőhéten mindenképpen említsd meg a dokidnak a gyakori szédülést, ájulást, amikor mész hozzá!

2014. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!