Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Székrekedés. Praktikák,...

Székrekedés. Praktikák, gyógyszerek? Kialakulhat emiatt aranyér?

Figyelt kérdés

Székrekedésem van kb. 1 hete. Véleményem szerint azért mert 3 napig visszatartottam aminek ki kellett volna jönnie.

Szóval nagyon nehezen megy, erölködnöm kell. Tudomásotokkal a székrekedés mennyi idő után vezethet aranyérhez? A székletem egyébként nem véres.

2 napja rostos levet iszok,azt olvastam az segít. Házi praktikátok van ezügyben vagy tippek,hogy mihamarabb elmúljon?

Ez okozhat nyílalást a hasamba?

Köszönöm a válaszokat!

17/L.


2016. szept. 26. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilalást okozhat.

Aranyérről nem tudok sok mindent


Házi praktikák: rostos dolgok (amit írtál is), ricinus olaj (gyógyszertárban pár 100 forint) 1-2 kanál és mész is, régen is ezt használták az emberek. Paradicsom tejjel (bár ez undi)

2016. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi gáz nehogy beparázz! Azért mert egyszer kétszer visszatartod aminek ki kell jönni még nem lesz aranyered. Csak tartós székrekedés vezet aranyérhez. Hónapokon, éveken át rengetegszer kéne ahhoz szorulásnak lenni hogy aranyered legyen. A hasi nyilalásod sem biztos hogy ettől van, lehet hogy igen de akkor sem kell megijedni. Most meg kell hajtani magad valamivel és ennyi. Tapasztalatból mondom, évek óta székrekedéssel küzdök , lány vagyok én is, és nincs aranyerem. Nekem nagyobb a valószínűsége sajnos hogy egy nap kialakul mint most neked egy két alkalomnál.


Vannak házi praktikák, a tejre sokan esküsznek összeinni tejet valamivel, rostos üdítő+tej kombó. Azt jól teszed hogy sok vizet, rostos üdítőt iszol, kell a folyadék ilyenkor is. Aztán csak nyugi, kicsusszan aminek ki kell és jobb lesz. A jövőben pedig ha tudod ne tartasd szándékosan vissza, igyál sok folyadékot mindig, és a mozgás is segít abban hogy elkerüld a székrekedést. :)

2016. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a bérescsepp vált be!
2016. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítetettek! :)

A ricinus olaj nem okoz folyamatos hasmenést ugye? Csak a bevételénél?

2016. szept. 26. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!