Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a tapasztalatok a hormonpó...

Mik a tapasztalatok a hormonpótlással kapcsolatban a változókor esetén? Szeretnék tájékozódni a témában!

Figyelt kérdés
Kedves Sorstársak! Kissé lehangolódva fogadtam a tényt, hogy öregszem, de mégis szembe kell nézni az idő múlásával. Kérlek segítsetek, hogy mi az értelme a hormonpótlásnak klimax idején, hiszen 5-10 év múlva abba kell hagyni a hormonok szedését, és akkor megint egy új "menopauzát" kell átélni. Vagy rosszul gondolom? Kérem olyanok véleményét, akik a hormonpótlás mellett döntöttek. Mik voltak a pozitív tapasztalatai, voltak mellékhatások? Mi befolyásolta a döntésetek? Nekem édesanyám részéről öröklött a magas koleszterin, és az orvosom szerint eddig az ösztrogén "védelmező" szerepet lát el. Szedett valaki Trisequenst?

2016. okt. 3. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az ösztrogén a koleszterin szintet emeli. Nem érdemes szedni, mert rákot okoz. Több ismerősöm járt úgy. Mellékhatásokat okoz. Erős fejfájást, rossz közérzetet. Amikor kórházba kerültem, a kórteremben 4 nőt pakoltak ki a változókori hormonpótlás miatt.
2016. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen, nagyon köszönöm a kommented!
2016. okt. 3. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!