Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a csak...

Dodge kérdése:

Mi a véleményetek a csak progeszteront tartalmazó fogamzásgátlókról?

Figyelt kérdés
Kedden voltam nőgyógyásznál, hogy feogamzásgátlót irassak fel (első alkalom) Mondtam neki, hogy mivel viszonylag sokat utazom repülővel félek attól hogy vérrögök képződnek. Ezért egy csak progeszteron tartalmú fogamzásgátlót írt fel. Utánnaolvastam az ilyen készítményeknek, és elvileg az ösztrogén hiánya miatt tényleg eléggé minimális a vérrgöképződés esélye, de mellékhatásként írta a rendszertelen vagy kimaradó vérzéseket. Nekem sajnos eddig sem volt túl rendszeresnek mondható. Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata? Valamint a csak progeszteront tartalmazó fogamzásgátló is alkalmas a mellek növelésére?

2016. okt. 13. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért.


De miköze van a repülőhöz a vérrögöknek?

Érdekelne, mert sosem volt erről szó.

2016. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aki hajlamos rá annak a sajnos a leszállás után vérrögök alakulhatnak ki és tüdőembóliát okoshat. Sajnos 2 ismerősöm is így halt meg :( de ezt a nőgyógyásznak kéne elmondania, csak sajnos nem mondják.
2016. okt. 13. 13:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Jól tudod, a repülés elősegíti a trombosis kialakulását? ezt egyébként meg lehet előzni azzal,ha utazás közben is járkál az ember,tornáztatja a lábát, és nagyon sok folyadékot fogyaszt.

A kérdésedre a válasz: a progeszteron zótartalmú készítmények úgy hatnak,hogy nem enegedik a méhnyálkahártyáját megvastagodni,így a petesejt nem tud beágyazódni. Ezért van aza a mellékhatása,hogy eleinte rendszertelen pecsételő vérzés jelentkezik,majd néhány hónap alatt a legtöbb nőnek elmarad a menstruációja. Mindamellett valóban ezek a készítmények azok,amelyek tromózis hajlam esetén adhatók. Neked kell eldöntened,hogy más módszer után nézel vagy vállalod ezt a mellékhatást. Egyébként jó készítmények.

2016. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mint említettem sajnos eddig sem volt túl rendszeres amenstruációm volt hogy hónapokig semmi. És igazából az elmúlt 5 hónapban mintha kicsit rendszereződött volna, így nem nagyon örülök ennek a mellákhatásnak. Egyébként ez elég gyakori esetben bekövetkezik, illetve teljesen meg is szünteti a menstruációt? Mennyire van ez rossz hatással arra hogy később gyereket válaljak?
2016. okt. 13. 14:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Szinte mindenkinél meg van ez. A későbbiekben pedig nehezebb egy ideig teherbe esni,mert hónapok,sőt 1-2 év is beletelik mire normális nyálkahártya lesz.
2016. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem akkor szerintem váltok a kombinált fogamzásgátlóra.
2016. okt. 13. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha repülővel utazol,akkor mozogj, sétálj közben igyál sokat és ne utazz szűk nadrágban,alsóneműben.
2016. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

egyébként a kombinált fogigátló után könnyebb a teherbeesés?

2016. okt. 13. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:

A hatékonysága nem ér fel a kombinálttal ugyanis ez csak mechanikai védelmet nyújt úgymond (vastag nyáldugót hoz létre, ezért adják szoptatás után, ugyanis a szoptatás véd, de ez plusz, a kombináltnál nincs peteérés sem) nagyon pontosan kell szedni, 1 óra késés is gond. Teljesen megszünteti a vérzést, eleinte van vérezgetés de mivel folyamatosan kell szedni ezért megszünteti.

Ha a hatékony fogamzásgátlás a cél akkor ne ezt válaszd, akkor inkább pesszárium, óvszer, ami ráadásul nem szól bele a hormonjaidba.

A mell ettől biztos nem fog nőni, ahhoz ösztrogén kell, már ha kijön ez a mellékhatás és abbahagyás után az esetek többségében visszaáll, nekem is így volt, maradt pár csíkom emiatt.. Amikor újrakezdtem az új gyógyszertől semmit nem változott.

Kombinált után általában a menzesz jól megzavarodik, ritka akinek egyből visszaáll, általában fél év mire újra rendeződik vagy egyáltalán megjön, tehát nehezebb inkább után teherbe esni.

2016. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nyák*
2016. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!