Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV tipizálás eredménye...

A HPV tipizálás eredménye mennyi idő a mintavételtől számítva? A műtét (kúp alakú kimetszés) esetén mi várható?

Figyelt kérdés
Nem szemölcsös eset, "csak" rossz rákszűrésem lett. Jövőhéten megyek a dokihoz a tipizáláshoz levetetni a mintát. Mennyi idő alatt van meg az eredménye? Ha lesz ilyen kúp alakú kimetszéses műtét, akkor mire számítsak? Bent kell aludni vagy ambuláns műtét? Utána mire számítsak itthon? Fekvős pihenés? Van még, amit nem kérdeztem, de jó lenne tudnom róla?

2016. okt. 13. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 2011-ben volt HPV miatt konizációs műtétem, nekem sem szemölcsös eset. Ha gondolod privátban szívesen mesélek róla. Így gyorsban annyit, hogy azt hiszem kb 2 hét alatt jön meg a tipizálás is, a műtétet pedig ha reggel megcsinálják, akkor délután jöhetsz is haza. Mondjuk én utána jó sokáig voltam táppénzen...majdnem 1 hónapig. Igen, az elején mindenféleképpen tanácsos a fekvős pihenés, meg az erőltetés kerülése.
2016. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy elég rossz leletem volt nekem is, és csak manapság szembesülök vele, hogy mit úsztam meg :( Nem sokon múlott nálam a dolog...
2016. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A tipizálás néhány hét volt (2-3).Nekem is volt műtétem, reggel bementem és a műtét után hazamentem. Helyi érzéstelenítéssel végezték, altatás nélkül. Kellemetlen volt, de történt már velem rosszabb is. Utána egy ideig véreztem és tartózkodni kellett a szextől pár hétig, illetve az ülőfürdő/uszoda sem ajánlott. Nem kellett feküdnöm vele, de kivettem 2 nap szabit a biztonság kedvéért (a műtét napjára és másnapra).

2016. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!