Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől ilyen erős és fájdalmas...

Mitől ilyen erős és fájdalmas a menzeszem? Valamit tehetek ezellen?

Figyelt kérdés
Amikor megvan a havim iszonyatos görcseim vannak. Mozdulni sem merek. De erre rálapátol az hogy erős nagyon a menstruációm.. Nagyon nehéz így suliba figyelnem. Ja és ráadásul nem csak pár napig szokozt meg lenni. 15 éves lány vagyok,csak betétet használok. Tampont egyenlőre még nem szeretnék.
2016. okt. 19. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Elmesz nogyogyaszhoz es majd o megmondja. Igazabol nekem annyit mondtak, hogy semmi bajom (de akar lehetne is), teljesen normalis ez kamaszkorban (sot, 22-23 eves korig), mert hozza kell szokni a hormonokhoz a szervezetnek. Mondjuk nekem durvabb tuneteim vannak, de evvel sem lehet tenni semmit. (Szedules, ajulas, kettos latas, rettento eros gorcsok, hohullamok, fejfajas...)
2016. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2016. okt. 19. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Anyuddal keressetek fel egy jó nőgyógyászt. Nekem 8 év szenvedés után jött rá a doki, hogy endometriózisom van. Ne akkor derüljön ki, mikor szeretnél babát, és nem jön össze. :(

Később megoldás lehet, ha szedsz fogamzásgátlót. De ezt normális orvos a te korodban nem javasolja.

Addig maradnak a "háziszerek": meleg vizes palack, fájdalomcsillapítók, görcsoldók.

2016. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Adaline23 válasza:
46%

Szia! Ismerős a helyzet, nekem is nagyon durva volt, és még most is tud az lenni. 24 vagyok... volt, hogy melóból is el kellett jönnöm, de a suli is kín volt anno. Szóval nekem ami segített az a húsfogyasztás lecsökkentése (én vega voltam évekig -nem kell vegának lenned, elég, ha visszafogod). Illetve a jóga, pilates jellegű mozgások is nagyon jók -jógában vannak kifejezetten menstruáció idejére való gyakorlatok. ...és nyugodtan elkezdheted akkor is, ha kicsit fáj.

Ha nyitott vagy alternatív módszerekre, akkor ajánlom a méh tisztító szertartást is. Sok esetben lelki okai vannak az erős fájdalomnak.

Fogyassz gyömbér teát egy kis mézzel, és az első nap fájdalomcsillapítót, ha muszáj.

Remélem tudtam segíteni:)

2016. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Igazából én is ilyen voltam, egészen addig, míg nem szültem gyereket.

Én is voltam orvosnál, de mindent rendben talált, tehát nem szervi vagy más, egészségügyi okai voltak az erős görcseimnek. Szimplán én ilyen voltam.

Amit tehetsz, hogy mindig legyen nálad erős fájdalomcsillapító és görcsoldó és ahogy tapasztalod az első jeleket, nem kell megvárni, hogy rendesen fájjon, hanem rögtön veszel be gyógyszert.

Nekem a végére már annyira erős görcseim voltak, hogy csak az injekció hatott és sokszor az első napját a menzeszemnek otthon kellett töltenem, mert az ágyból nem tudtam felkelni. De volt olyan is, hogy a mentő vitt el, mert annyira begörcsöltem.

Szóval tudom mit élsz át.

Mondom, nekem utána lett jobb, mikor szültem. Azóta szerencsére ha fáj is, nem kibírhatatlanul és van, hogy gyógyszert sem kell rá bevennem.

2016. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

A meleg vizes palackot már próbáltam és erős görcsoldó is van nálam. De nem szokot hatni. Iszonyat szomorú vagyok ilyenkor. Megpróbálom a többit is. Remélem sikerrel járok:)

2016. okt. 19. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Én is azt mondanám, fordulj orvoshoz, de sajnos az a szomorú tapasztalat, hogy a nőgyógyászok csak annyit tesznek, hogy görcsoldót vagy fogamzásgátlót javasolnak és tojnak rá. Nálam is csak a sokadik doki vette észre az endometriózist, amikor már jó nagy cisztát növesztett bennem.

Viszont a görcsös mensinek (meg az endometriózisnak is) mindig van lelki oka is, amit rendbe kell tenni. Ebben akár egy kineziológus is segíthet, de Te magad is szánhatsz rá időt, hogy átgondold, hogyan viszonyulsz a saját testedhez és női mivoltodhoz, mit jelent számodra a menstruáció, hogyan tekintesz rá. A családban ki hogy viszonyul a mensi témájához. A mai nő sajnos nem engedheti meg magának, hogy ilyenkor többet pihenjen, mert úgy kell tenni, mint ha ugyanolyan nap lenne, mint a többi. Pedig nem ugyanolyan.

2016. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos csak én vagyok nő/lány a családban.

Így viszonylag nehéz ilyenkor ez az időszak amikor megvan. Reménykedek benne,hogy vagy az idő múlásával fog enyhülni vagy esetleg az orvos tudomány besegít.

Megpróbálok hozzá szokni,hogy a menzesz egy természetes dolog. De nehéz elfogadnom valamiért. Pedig már 3 év alatt lehet hozzá kellett volna szoknom.:/

2016. okt. 20. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!