Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV elleni védőoltást miért...

A HPV elleni védőoltást miért kiáltják ki egyesek veszélyesnek? Hallani mindenfélét a védőoltásokkal kapcsolatosan, nem csak a Human Papilloma Virus esetében.

Figyelt kérdés
2016. okt. 20. 02:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvastam róla egy cikket, hogy valamelyik skandináv országban, ahol mindenkit beoltanak sok éve (tehát már több adatuk van, mint itthon), volt pár olyan eset, amikor az oltás kapcsán nagyon súlyos beteg lett néhány kislány. Persze ilyen a többi oltásnál is előfordul, de mivel ezt elsősorban a méhnyakrák megelőzése végett kapják, ami azért bár nagyon gyakori ahhoz képest, hogy megelőzhető, de mérlegelni kell azt is, hogy a súlyos, akár halálos kimenetelű szövődmény hány embert érint ahhoz képest hogy várhatóan hánynak lenne méhnyakrákja. És itt elég rossz a statisztika, mert elég közel van egymáshoz a két szám. Ráadásul egy hpv fertőzés viszonylag egyszerűen gyógyítható, ha az ember tényleg részt vesz évente szűrésen. Ilyenkor azért átgondolandó, hogy beoltom a gyereket egy olyan cuccal, amitől ugyan kicsi az esélye, de lehet, hogy meghal, vagy egy életre beteg lesz, vagy kiteszem egy olyan betegségnek, ami okozhat ugyan rákot, de ha felelősségteljes embert nevelek belőle, akkor tudni fogja a módját, hogy hogyan előzze még, ha esetleg beleesik a szórásba és kezelést igénylő hpv-je lesz. A többi oltásnál ez azért nem kérdés, mert ott egyértelműen kisebb az oltás, mint a tényleges betegség kockázata.
2016. okt. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

"Olvastam róla egy cikket"


Egy cikket. Oké. Hol a link? Egyáltalán egy helyesen elvégzett tudományos kutatás eredményének a közlése volt, vagy egy cikk az origóról?.. Nem egészen mindegy.


Kérdező: Mert sok ember nem képes kritikus és logikus gondolkodásra. Nem tudja, hogyan kell kiszűrni a hülyeséget az információk közül. Nem azt hiszi el, amit kellene, hanem ami az ő kis ideájába belefér.

2016. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben pedig azt hiszik el, amit a gyógyszerlobbi/oltóanyaglobbi el akar hitetni.
2016. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy én okból nem kértem belőle: nincs 20-30évre tesztelve hogy akkor mi lesz, mit okoz, tényleg véd-e egyáltalán. Bár nem is mondom hogy biztos rossz vagy veszélyes, de inkább nem. Inkább védekezek, szűrésre küldtem a párom is és én is járok szűrésre tisztességesen évente.
2016. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan inkább gyermekeik életét saját kezükbe veszik és azért, mert olvastak "egy cikket" a Nők Lapja Cafeban, már mindent elhisznek. Valaki meg sajnálja rá a pénzt. Az ősember-felfogásúak meg jönnek azzal, hogy régen is éltek oltások nélkül. Aha csak kb. fele annyi ideig, mint most...Na mindegy én soha sem fogom ezeket megérteni. De íme pár adat:


Az egész világon 44 halálos esetről a egy közelről sem megbízható lap (ez még akkor is kevés lenne, ha pontos lenne az adat). A HPV-vakcina esetében egyébként 2006 és 2013 között összesen 22 ezer mellékhatás-bejelentés érkezett (57 millióan kapták meg az oltást) a VAERS-rendszeren keresztül. Az amerikai járványügyi központ (CDC) szerint ezek 92 százaléka egyáltalán nem volt komoly (karzsibbadás, stb.), 8 százalékát pedig olyan esetek tették ki, amilyeneket már a vakcina tesztelésekor is tapasztaltak a szakemberek: vagyis fejfájás, hányinger, hányás, fáradtság, szédülés, ájulás, gyengeség.


Mindenesetre én megkaptam...és...élek!!

2016. nov. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!