Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fáj a mellem, akkor nagy...

Ha fáj a mellem, akkor nagy eséllyel rákos?

Figyelt kérdés
Egy ideje fájnak. Már nem hiszem, hogy nőlnének. (24 vagyok) A csomókitapogatás hülyeség. Anno, fiatal koromban a védőnénik mindig ezt ajánlották, de nem jött be. Ezernyi csomót találtam. Be is pánikoltam akkoriban egyszer. De találtam a nyakamban, csípőmnél, stb. tehát mindenhol találtam csomókat. Fogok időpontot kérni orvoshoz, csak még figyelem magam, ill érdeklődök jó dokik felől.

2016. okt. 21. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Talán ez fontos: sosem fájtak csak úgy. Egyedül növekedéskor. De pl menzeszkor sosem, vagy máskor.
2016. okt. 21. 10:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért csomós a melled, mert fiatal vagy és mirigyes az állománya! Nekem is ilyen mégse vagyok rákos. A rákos csomó teljesen más. A fájdalom meg a hormonok miatt van. Valószínűleg menstruáció előtt lehetsz.


Havonta egyszer a ciklus 10. Napja körül tapogasd át a melleid esetleg az elején minden héten és látod hogy hogyan változik a ciklussal az emlőállomány.

2016. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Idővel minden megváltozik, eddig nem fájtak a ciklusod során, mostantól lehet, hogy fognak.

Nálam is így volt, régen fel se tűnt, aztán egy idő után egyre jobban. Ma már csak a mellfájdalom és a petefészek szurkálás alapján simán belövöm, mikor van peteérésem, és mikor fog megjönni. Cserébe a menstruációm egyre kevésbé fájdalmas.

2016. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet! Nagyon hálás vagyok! Fuhh! Mert a naptáram szerint pár nap múlva jön meg. Mondjuk van, hogy 2-3 napot csúszik, de ennél többet nem szokott. Erre nem is gondoltam, hogy menzesz áll a dolog mögött. Közben olvasgattam a neten a csomókról és sikerült megint beparáznom... Egy ideig figyelem magam azért, de úgy adódik kivizsgáltatom. De most megkönnyebültem. Köszi!
2016. okt. 21. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne olvasgass! A mellrák hasonlóan a többi rákhoz nem okoz fájdalmat,csak olyan előrehaladott állapotban,amikor már amúgy is tudják,hogy rák. Az orvosok azt mondják,hogy ami hirtelen kezdődik és fáj az szinet 100%,hogy nem rák.
2016. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is mindig fájtak a melleim nagyon sok éve, többször voltam orvosnál de elintézték azzal hogy nőnek, az utóbbi időben találtam én is több csomót is a melleimben ezért elmentem orvoshoz, szerencsére csak a mirigyeim voltak, vannak beduzzadva, egy gyógynövényes cseppet ajánlott ami kifejezetten emlőfájdalomra van és most ezt iszom. Gyógyszertárakban kapható, de inkább fordulj orvoshoz előtte.
2016. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, kicsit meg is ijedtem az olvasottaktól. Csak furcsálltam, hogy fájnak. Utoljára tiniként fájtak. Az érthető is volt, hiszen növekedtek. Most meg ki tudja mi van. Tényleg megfigyelem magam, és ha egy hétig is kitart, akkor orvos.
2016. okt. 21. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!